Janusz Kołodziej na podium Mistrzostw Polski

Janusz Kołodziej wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu, rozegranych 25 lipca w Toruniu. Drugi reprezentant tarnowskiej Unii – Piotr Świderski – zajął 12 miejsce z dorobkiem czterech punktów. Tytuł mistrzowski wywalczył po raz ósmy Tomasz Gollob. Zwycięzca sprzed roku Adam Skórnicki zajął tym razem szóste miejsce.

Janusz Kołodziej zajął trzecie miejsce w rozegranym w Toruniu finałowym turnieju Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Jest to drugi medal tarnowianina w mistrzostwach – przed czterema laty w Tarnowie Kołodziej wywalczył mistrzowski tytuł.

Mistrzem Polski z dorobkiem 13 punktów został Tomasz Gollob, który tym samym przeszedł do historii polskiego żużla jako pierwszy zawodnik, który osiem razy zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski. Obrońca tytułu, Adam Skórnicki, zajął w tym roku szóstą lokatę. O podziale pozostałych medali decydował dodatkowy bieg, w którym Krzysztof Kasprzak z Unii Leszno pokonał Janusza Kołodzieja.

Tarnowianin rozpoczął udział w turnieju od drugiej lokaty w wyścigu trzecim, w którym spotkali się przyszli medaliści. Wygrał Gollob, przed Kołodziejem i Kasprzakiem. W swoim drugim starcie Janusz Kołodziej ponownie wywalczył dwa punkty, ulegając tym razem Adrianowi Miedzińskiemu z Torunia. W biegu dziewiątym stanęli na starcie dwaj zawodnicy Unii Tarnów – Kołodziej i Piotr Świderski. Kołodziej po raz kolejny przyjechał na metę drugi, Świderski był trzeci, zwyciężył Wiesław Jaguś. W czwartym swoim starcie Janusz Kołodziej odniósł wreszcie zwycięstwo w wyścigu 14, wyprzedzając Skórnickiego, Szczepaniaka i Ząbika. Losy medali rozstrzygnęły się w ostatniej serii wyścigów. Tomasz Gollob wywalczył w biegu 17 trzy punkty, Janusz Kołodziej w wyścigu 20 znów dojechał do mety jako drugi, za Piotrem Protasiewiczem, Krzysztof Kasprzak w biegu 19 zdobył jeden punkt, a mający jeszcze szansę nawet na obronę tytułu Adam Skórnicki przyjechał na metę ostatni. W ten sposób Kasprzak i Kołodziej zakończyli starty z dorobkiem 11 punktów, i rozegrać musieli dodatkowy wyścig o srebrny medal, a Tomasz Gollob zapewnił sobie ósmy tytuł zdobywając w Toruniu 13 punktów.
Piotr Świderski zajął ostatecznie w turnieju 12 lokatę mając w dorobku zaledwie cztery punkty.

Zawody nieszczęśliwie zakończyły się dla Damiana Balińskiego i Karola Ząbika, którzy w 18 biegu uczestniczyli w karambolu i zostali odwiezieni do szpitala.