Punkty na wyjeździe

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:1 i zdobyli pierwsze w tym sezonie punkty w meczu wyjazdowym. Niecieczanie zajmują w tabeli ekstraklasy piątą pozycję z 13 punktami wywalczonymi w siedmiu spotkaniach. Za tydzień Bruk-Bet podejmie Legię Warszawa.

Miłą niespodziankę sprawili kibicom piłkarze Bruk-Betu Termaliki, pokonując w Gdańsku Lechię 2:1.

Początek spotkania należał do gospodarzy, niecieczanie jednak mądrze i skutecznie się bronili. Gdańszczanie nie wykorzystali swoich okazji, a z czasem gra się wyrównała. W 32 minucie bramkarz gospodarzy wybił piłkę na róg po uderzeniu Stefanika. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka trafiła do Gutkovskisa, ten uderzył na bramkę, a zasłonięty Podleśny przepuścił piłkę między nogami.

Druga połowa miała podobny przebieg, czyli rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Dobrze jednak w bramce niecieczan grał Krzysztof Pilarz, a cały zespół bronił się skutecznie. W 81 minucie piłkę z linii bramkowej wybił Fryc, ratując Bruk-Bet przed utratą gola. Po tej akcji goście wyprowadzili kontratak, Gutkovskis znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zdobył drugiego gola.

Gospodarze odpowiedzieli golem Flavio Paixao, ale punkty wyjechały do Niecieczy.

Niecieczanie mają po siedmiu rozegranych meczach 13 punktów i zajmują w igowej tabeli piątą lokatę. W następnej kolejce spotkań do Niecieczy przyjedzie Legia Warszawa.

Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (0:1)

Bramki: Gutkovskis 2 (33 i 82 min.) - F. Paixao (88 min.)

Żółte kartki: Wolski - Juhar, Pleva, Kupczak, Gutkovskis

Bruk-Bet: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Pleva, Stefanik (90 min. Stano), Kupczak, Babiarz, Jovanović, Juhar (73 min. Kędziora), Gutkovskis (85 min. Smuczyński)

Sędziował: P. Lasyk (Bytom), widzów 17 140.