Kosztowny przestój

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów przegrali na własnym parkiecie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 28:35, mimo, że do przerwy prowadzili różnicą czterech bramek. Tarnowianie z czterema punktami wywalczonymi w trzech spotkaniach zajmują w tabeli I ligi ósme miejsce. W następnej kolejce rywalem SPR PWSZ będzie Czuwaj Przemyśl

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów doznali pierwszej w tym sezonie porażki w meczu ligowym. Tarnowianie przegrali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 28:35, choć jeszcze po pierwszej połowie spotkania nic nie wskazywało na wygraną gości.

Pojedynek rozpoczął się od prowadzenia tarnowian, którzy po kilku minutach gry prowadzili 4:0, a później 6:1. Z czasem gra się wyrównała, a po 20 minutach gry goście doprowadzili do stanu 10:9. Tarnowianie jeszcze raz przejęli inicjatywę i na przerwę schodzili z przewagą czterech bramek.

Początek drugiej połowy przyniósł zmianę sytuacji na parkiecie. To goście osiągnęli przewagę i po 10 minutach gry po raz pierwszy doprowadzili do remisu 19:19. Szczypiorniści Ostrovii nie zwalniali tempa, objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca spotkania. Jeszcze na pięć minut przed końcem meczu przewaga gości wynosiła tylko trzy bramki, ale w końcówce gospodarze zrezygnowali już z walki o wygraną.

Po trzech kolejkach rozgrywek I ligi tarnowianie mają cztery punkty i zajmują w tabeli ósmą lokatę. W następnym meczu rywalem SPR PWSZ będzie Czuwaj Przemyśl.

SPR PWSZ Tarnów – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 28:35 (17:13)

SPR: Szatko 8, Kowalik 7, Nowak 5, Misiewicz 4, Spieszny 2, Dutka 1, Wajda 1