Sukces tarnowskich strzelców

Dwa złote medale wywalczyli strzelcy TKS LOK Tarnów podczas finału XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie. W klasyfikacji drużynowej zespół z Tarnowa sklasyfikowany został na ósmym miejscu w gronie 54 startujących ekip.

Na strzelnicy klubu Wawel Kraków odbył się Finał XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Duży sukces w tych zawodach odnieśli zawodnicy TKS LOK Tarnów, którzy wrócili z Krakowa z dwoma złotymi medalami. Pierwszy wywalczyła Patrycja Kubisztal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Po oddaniu 40 strzałów tarnowianka miała na swoim koncie 391 punktów. Drugi złoty medal wystrzelała Kinga Kołodziej w strzelaniu z karabinu sportowego 3 x 20. Zwyciężczyni uzyskała 569 punktów. Dobrze wypadła również Joanna Misiaszek, która zajęła piątą lokatę w konkurencji Karabin Sportowy 60 leżąc. W klasyfikacji klubowej TKS LOK Tarnów zajął ósme miejsce w gronie 54 sklasyfikowanych zespołów.
Dwa medale trafiły również do trenera zwycięskich zawodniczek Jerzego Madeja, gdyż w ten sposób honorowano w tych zawodach trenerów, których podopieczni zdobywali medale.