Wywieźli punkt z Tarnowa

Remisem 29:29 zakończył się pojedynek SPR PWSZ Tarnów z KSSPR Końskie.Tarnowianie po siedmiu meczach mają siedem punktów i zajmują w tabeli I ligi ósmą pozycję. Za tydzień tarnowianie rozegrają wyjazdowy mecz z AZS AWF Biała Podlaska.

Kibice piłki ręcznej w Tarnowie obejrzeli zacięty mecz zakończony podziałem punktów.

Od początku na parkiecie trwała wyrównana walka, gospodarze prowadzili 6:5 i 7:6. W ostatnim fragmencie pierwszej połowy udało im się powiększyć przewagę do dwóch bramek, ale w ostatniej akcji przed przerwą goście znowu zmniejszyli stratę do jednego gola.

Po rozpoczęciu gry w drugiej połowie goście doprowadzili do remisu, szybko jednak ponownie przewagę zdobyli tarnowianie. Goście jeszcze raz odrobili straty, a na 10 minut przed końcem spotkania to oni prowadzili 27:25. Zespół z Tarnowa najpierw doprowadził do remisu 27:27, później znowu wyszedł na prowadzenie 29:28. Na kilkanaście sekund przed końcem meczu na tablicy wyników był remis 29:29. Tarnowianie mieli piłkę i starali się w ostatniej akcji zdobyć decydującego gola, sztuka ta jednak nie powiodła się.

SPR PWSZ z siedmioma punktami zdobytymi w siedmiu spotkaniach zajmuje w tabeli I ligi ósmą lokatę. W następnej kolejce tarnowianie zagrają w Białej Podlaskiej z AZS AWF.

SPR PWSZ Tarnów – KSSPR Końskie 29:29 (15:14)

Bramki dla SPR PWSZ: Nowak 7, Szatko 6, Misiewicz 6, Sanek 4, Dutka 2, M. Niemiec 1, B. Niemiec 1, Spieszny 1, Kowalik 1