Remis po pięknym golu

Piłkarze Unii Tarnów wywalczyli punkt w wyjazdowym meczu z Cosmosem Nowotaniec po pięknym golu zdobytym w końcówce spotkania przez Krzysztofa Wrzoska. Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi 12 miejsce z 16 punktami zdobytymi w 13 spotkaniach. W następnej kolejce Unia zagra u siebie z Motorem Lublin.

Piłkarze Unii Tarnów po słabym meczu zremisowali na wyjeździe z Cosmosem Nowotaniec 1:1. Obydwa zespoły grały nerwowo i chaotycznie, najwięcej sytuacji podbramkowych stwarzając po stałych fragmentach gry.

W 4 minucie tarnowianie mogli prowadzić, ale piłka po uderzeniu głową Łukasza Popieli trafiła w poprzeczkę. Gospodarze pierwszą dobrą okazję mieli 10 minut później, Laskowski posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

Bramki padły w drugiej połowie. W 65 minucie, po rzucie rożnym, w zamieszaniu w polu karnym Unii najprzytomniej zachował się Laskowski i strzałem po ziemi dał swojej drużynie prowadzenie.

Tarnowianie po stracie gola ruszyli do ataku, grali jednak mało skutecznie. Gospodarze głównie się bronili i być może utrzymali by korzystny wynik do końca meczu, gdyby nie rzut wolny podyktowany w 85 minucie. Pięknym strzałem z 30 metrów popisał się Krzysztof Wrzosek, a piłka wpadła w okienko bramki Cosmosu.

Po 13 kolejkach spotkań Unia ma 17 punktów i zajmuje w ligowej tabeli 12 miejsce. W najbliższą niedzielę tarnowianie w kolejnym spotkaniu podejmą Motor Lublin.

Cosmos Nowotaniec - Unia Tarnów 1:1 (0:0)
Bramki: Laskowski (65 min.) - Wrzosek (85 min.)
Żółte kartki: Pidwirnyj, Mikulec, Pluskwik, Dymowski, Zarzyka - Wrzosek, Więcek
Unia: LisakJamróg (37 min. Kazik), Więcek, Witek, Węgrzyn, Sojda, Hebda (71 min. Nytko), Tyl (62 min. Zawrzykraj), Popiela (66 min. Wrzosek), Drozdowicz, Biały
Sędziował: A. Szelc (Krosno), widzów: 300