Wrócili na tarczy

W 13 kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał w Krakowie z Wisłą 0:2. Niecieczanie zajmują w tabeli trzecie miejsce z 24 punktami i tracą do lidera, Lechii Gdańsk, cztery punkty. W następnej kolejce zespół z Niecieczy zagra w Gliwicach z Piastem.

Nie udał się drużynie z Niecieczy wyprawa do Krakowa na mecz z Wisłą. Niecieczanie przegrali 0:2 po dwóch bramkach Zdenka Ondraska.

Pierwszy gol padło w 26 minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Małecki dośrodkował w pole karne, a Ondrasek głową skierował piłkę do siatki.

Tuż przed przerwą krakowianie mieli kolejną świetną okazję do zdobycia gola. Ondrasek znalazł się sam na sam z bramkarzem, trafił jednak w Krzysztofa Pilarza, a po dobitce Zachary piłkę z pustej bramki wybił Fryc.

Po przerwie pierwsi zaatakowali goście, ich ataki nie przynosiły jednak większego zagrożenia pod bramką Wisły. Przez cały mecz niecieczanie oddali zaledwie trzy strzały w światło w bramki gospodarzy.

Drugiego gola Ondrasek zdobył z rzutu karnego po faulu Fryca na Małeckim. Po zdobyciu drugiej bramki krakowianie cofnęli się na własną połowę, bronili korzystnego rezultatu i w efekcie wygrali w pełni zasłużenie.

Po tej porażce niecieczanie mają 24 punkty zdobyte w 13 spotkaniach i zajmują w tabeli LOTTO Ekstraklasy trzecią lokatę. Prowadzi Lechia Gdańsk z 28 punktami. W następnej kolejce Bruk-Bet Termalica zagra w Gliwicach z Piastem.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)

Bramki: Ondrasek 2 (26 i 70 min.)

Zółte kartki: Sadlok, Ondrasek, MączyńskiOsyra

Bruk-Bet: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Sitya, Gergel (79 min. Smuczyński), Babiarz (60 min. Nowak), Kupczak, Jovanović (60 min. Kędziora), Pleva, Gutkovskis

Sędziował: P. Raczkowski (Warszawa), widzów 11 347