Cyfrowa biblioteka powiększa zasoby

 Dokumenty i materiały związane z II wojną światową i działalnością Armii Krajowej w regionie tarnowskim wzbogaciły w 2016 roku zasoby Tarnowsko-Galicyjskiej Biblioteki Cyfrowej, prowadzonej przez stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja”. Projekt digitalizacji współfinansowany jest z budżetu Tarnowa.

 

Podobnie jak rok 2015, tak i 2016, Stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja”, prowadzące Tarnowsko-Galicyjską Bibliotekę Cyfrową, zaliczyć może do udanych. Dzięki wsparciu i współfinansowaniu przez Urząd Miasta Tarnowa projektu realizowanego przez Stowarzyszenie kolejny raz udało się znacząco zwiększyć zasób zdigitalizowanych obiektów.

Tym razem, poza publikacjami związanymi z kulturą, dużą część zamieszczonych w Internecie materiałów stanowią te związane z II wojną światową i działalnością Armii Krajowej w okolicach Tarnowa. Unikalne i znane raczej wąskiej grupie osób dokumenty poddano digitalizacji dzięki przychylności członków Tarnowskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Teraz zeskanowane pozycje są dostępne dla każdego zainteresowanego bezpłatnie, podobnie jak i wszelkie inne zamieszczone na stronie Tarnowsko-Galicyjskiej Biblioteki Cyfrowej.

Ogółem objętość zdigitalizowanego materiału, udostępnionego w ramach projektu współfinansowanego przez władze Tarnowa, wyniosła ponad 10 tysięcy skanów. Pomagają one poszerzyć wiedzę na temat regionu, zarazem redukując ryzyko zaginięcia, często niezwykle cennych informacji, w sytuacji gdyby zniszczeniu uległy oryginały dokumentów. Stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja” zaprasza do odwiedzania biblioteki i zapoznania się z efektami ostatnich prac.

06.01.2017
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |