Inauguracja na remis

Jeden punkt wywalczyli piłkarze tarnowskiej Unii w inaugurującym ligowe rozgrywki spotkaniu z Hetmanem Włoszczowa. Na przebieg spotkania wpływ miała przede wszystkim szybko zdobyta przez gospodarzy bramka. Tarnowianie zajmują po tym spotkaniu dziewiąte miejsce w tabeli, a najbliższy pojedynek rozegrają już w środę 12 sierpnia. Unia po raz pierwszy zaprezentuje się w tym sezonie przed własną publicznością, a rywalem będzie zespól Czarnych Połaniec, który w pierwszym spotkaniu uległ Nidzie Pińczów 0:2.

Po pięciu minutach inaugurującego ligowe rozgrywki w III lidze spotkania z Hetmanem Włoszczowa piłkarze tarnowskiej Unii przegrywali 0:1. Chwila nieuwagi obrońców wystarczyła, by kontrę gospodarzy zakończył celnym strzałem Oduliński.
Tarnowianie starali się odrobić stratę, ale usatysfakcjonowani prowadzeniem gospodzie bronili się praktycznie całym zespołem, utrudniając zadanie przyjezdnym. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, za to na początku drugiej połowy tarnowianie wreszcie osiągnęli cel. W 48 minucie piłka po strzale Radlińskiego odbiła się od słupka, ale najszybciej znalazł się przy niej Łapuszek i z bliska trafił do siatki bramki Hetmana.
Gospodarze ponownie objęli prowadzenie w 75 minucie po trafieniu przez Gawrona, tym razem jednak doprowadzenie do wyrównania zajęło tarnowianom minutę. Po dośrodkowaniu Radlińskiego piłkę posłał do siatki uderzeniem głową Pawlak.
Do końca spotkania piłkarze Unii starali się wywalczyć trzy punkty, nie znaleźli już jednak recepty na zmasowaną obronę gospodarzy.
Remis pozwolił tarnowianom uplasować się na dziewiątym miejscu w tabeli. Kolejny ligowy pojedynek Unia rozegra już w środę12 sierpnia. Tym razem przed własną publicznością zmierzy się z Czarnymi Połaniec, którzy w pierwszym spotkaniu przegrali u siebie 0:2 z Nidą Pińczów. Początek meczu w Mościcach o godzinie 18.00.

Hetman Włoszczowa - Unia Tarnów 2-2 (1-0)
Bramki: Oduliński (5 min.), Gawron (75 min.) - Łapuszek (48 min.), Pawlak (76 min).
Unia: Lisak - Pawlak, Mikołajczyk, Łapuszek, Pietrucha, Jamróg ( 68 min. Witek), Ocłoń, Fryś (46 min. Kucharzyk), Węgrzyn (75 min. Drozdowicz), Radliński, Saratowicz (38 min. Bogacz)
Sędziował: A. Koper (Jędrzejów), żółte kartki: Podsiedlik, Kozieł, Łukasik - Witek, Drozdowicz, Łapuszek, widzów: 1000.