Pal bez dymu - spotkanie informacyjne

 Rada Osiedla Piaskówka wspólnie z Pałacem Młodzieży w Tarnowie i Krajową Izbą Kominiarzy - oddziałem Małopolsko-Podkarpackim zapraszają w środę 25 stycznia właścicieli pieców węglowych na otwarte spotkanie informacyjne prezentujące metodę „Palenia od góry - czyli palenia bez dymu". Wstęp wolny.

Rada Osiedla Piaskówka wspólnie z Pałacem Młodzieży w Tarnowie i Krajową Izbą Kominiarzy - oddziałem Małopolsko-Podkarpackim zapraszają właścicieli pieców węglowych na otwarte spotkanie informacyjne prezentujące metodę „Palenia od góry - czyli palenia bez dymu". - Na osiedlu Piaskówka przeważają domy jednorodzinne z własnym ogrzewaniem, często są to piece węglowe. Chcemy przekazać informacje jak można w nich ekonomicznie palić, zmniejszając równocześnie zanieczyszczenie. W działaniach rady mocno stawiamy na edukację ekologiczną, tylko wspólnie działając możemy poradzić sobie ze smogiem - mówi Mirosław Biedroń, przewodniczący Rady Osiedla Piaskówka.
Podczas spotkania, 25 stycznia o godzinie 17.00, w Pałacu Młodzieży o tym jak bezpiecznie palić, jakie piece są do tego przystosowane będzie mówił Stanisław Lemek, kominiarz z wieloletnim doświadczeniem. - W co najmniej 1/4 pieców węglowych w Tarnowie można palić od góry. Tymczasem z naszych obserwacji wynika, że z tej metody korzysta bardzo mało osób. Mam nadzieję, że m.in. dzięki takim spotkaniom uda się przekonać więcej tarnowian do ekonomicznego i bezpiecznego ogrzewania - podkreśla kominiarz Wiesław Zabawa, prezes Oddziału Małopolsko Podkarpackiego Krajowej Izby Kominiarzy.

Uczestniczy spotkania otrzymają broszury informacyjne przygotowane przez Krajową Izbą Kominiarzy. Przedstawione zostaną także inne sposoby na zmniejszenie zużycie paliwa do ogrzewania budynków.
- Takie działania, jakie podjęła wspólnie z nami Rada Osiedla Piaskówka to także element walki ze smogiem, który ostatnio dał się mocno we znaki mieszkańcom Tarnowa i o okolic. Rozsądne podejście do tematu starań o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza to także ważny aspekt edukacji. To spotkanie skierowana jest co prawda do osób dorosłych, ale w tarnowskim Pałacu Młodzieży staramy się uświadamiać także naszych wychowanków w kwestiach dotyczących ochrony środowiska i działań proekologicznych - dodaje Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie.
Wstęp na spotkanie jest wolny.

23.01.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |