Pogrom w Niecieczy

Piłkarze Bruk – Betu Nieciecza urządzili sobie ostre strzelanie w pojedynku z OKS 1945 Olsztyn. Gospodarze wygrali aż 6:1, cztery bramki zdobywając w ciągu pierwszych 30 minut spotkania. Bruk – Bet utrzymał czwartą lokatę w tabeli, a w następnym meczu zmierzy się w Nowym Dworze Mazowieckim z zespołem Świtu, który po trzech kolejkach zajmuje w tabeli drugie miejsce.

W Niecieczy zanosiło się na trudny mecz, gdyż rywal Bruk – Betu, zespół z Olsztyna, był sąsiadem niecieczan w ligowej tabeli, zajmując piątą lokatę. Wszystko tymczasem nadspodziewanie łatwo potoczyło się po myśli gospodarzy, którzy już po pół godziny gry prowadzili 4:0.

Najpierw, już w drugiej minucie, po rzucie rożnym uderzał na bramkę olsztynian Prokop, kierunek lotu piłki zmienił trochę przypadkowo Smółka i w ten sposób Bruk – Bet objął prowadzenie. Sześć minut później było już 2:0. Tym razem bramkarza gości pokonał Dzierżanowski mocnym strzałem z kilkunastu metrów w krótki róg. Trzeci gol padł w 18 minucie, a jego autorem był ponownie Smółka, który wykorzystał dobre podanie Leśniowskiego. W 29 minucie jeszcze raz w bliskiej odległości od bramki OKS znalazł się z piłką Dzierżanowski i wynik spotkania po raz kolejny uległ zmianie. W pierwszej połowie nie padła już żadna bramka, choć szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Michał Czarny.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej okazji dla gospodarza, w 47 minucie piłka po strzale Smółki minęła jednak bramkę gości. Kilka minut później olsztynianie zdobyli honorowego, jak się później okazało, gola. Strzałem z odległości 10 metrów Norberta Barana pokonał Suchocki.
Gospodarze odpowiedzieli w 64 minucie najładniejszym golem spotkania. Paweł Cygnar trafił z ponad 20 metrów w „okienko” bramki olsztynian. W ostatniej fazie mecz toczył się już w wolniejszym tempie, a jego rezultat ustalił w ostatniej minucie Szałęga, trafiając do siatki po dośrodkowaniu Fedoruka.

Gospodarze, przypomnijmy, beniaminek II ligi, nie tylko odnieśli wysokie i zasłużone zwycięstwo, ale rozegrali jedno z najlepszych spotkań w ostatnim okresie. Niecieczanie nadal zajmują czwartą lokatę w tabeli, mając po trzech kolejkach siedem punktów na koncie. Za tydzień o powiększenie tego dorobku nie będzie jednak łatwo, gdyż Bruk – Bet czeka trudny wyjazdowy pojedynek w Nowym Dworze Mazowieckim z tamtejszym Świtem, który z kompletem punktów zajmuje w lidze drugie miejsce.

Bruk-Bet Nieciecza – OKS 1945 Olsztyn 6:1 (4:0)
Bramki: Smółka 2 (2 i 18 min.), Dzierżanowski 2 (8 i 28 min.), Cygnar (64 min), Szałęga (90min) – Suchocki (51 min)
Bruk-Bet: BaranOgórek, Czarny, Jacek (60 min. Kleindschmidt), Zontek, Szałęga, Prokop, Metz (56 min. Cygnar), Leśniowski (56 min. Fedoruk), Dzierżanowski, Smółka.
Sędziował: D. Bukowczan (Katowice), żółta kartka: Szostek (OKS), widzów: 1000.