Dziurawa obrona Okocimskiego

Nie udała się piłkarzom Okocimskiego Brzesko wyprawa do Łowicza. Zespół z Brzeska przegrał aż 0:4 z Pelikanem, grając przede wszystkim słabo w obronie, czego dowodem jest starta trzech bramek po stałych fragmentach gry. Okocimski zajmuje po trzech kolejkach 13 miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Kolejnym rywalem drużyny z Brzeska będzie Przebój Wolbrom.

Zgodnie z przewidywaniami wyjazd do Łowicza nie przysporzył ligowych punktów drużynie Okocimskiego Brzesko. Goście słabo zagrali w obronie, tracąc aż trzy bramki po stałych fragmentach gry. Mecz został rozstrzygnięty w końcówce pierwszej i na początku drugiej połowy. Najpierw w 42 minucie piłkę z rzutu wolnego wrzucił w pole karne Okocimskiego Marcinkiewicz, a uderzeniem głową skierował ją do siatki Brodecki. Kilka minut później, już po przerwie, efektownym uderzeniem z 30 metrów popisał się Bryk, który przelobował bramkarza gości.

Zespół z Brzeska mógł zmniejszyć rozmiary porażki, ale strzały Jagły i Rupy obronił bramkarz Pelikana. Co nie udało się gościom udało się gospodarzom – w 66 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał na bramkę Piosik, a odbitą przez Liberdę piłkę dobił do siatki Brodecki. Wynik spotkania ustalił w 77 minucie Piosik po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym razem piłka po jego uderzeniu głową znalazła drogę do siatki.
Okocimski zajmuje po trzech kolejkach 13 miejsce w tabeli. W następnej kolejce drużyna z Brzeska podejmować będzie Przebój Wolbrom.

Pelikan Łowicz - Okocimski Brzesko 4:0 (1:0)
Bramki: Brodecki 2 (42 i 66 min.), Bryk (48 min.), Piosik (77 min.)
Okocimski: Libera - Czerwiński (49 min. Matras), Policht, Jagła, Szymonik, Rupa, (75 min. Krzak), Darmochwał (70 min. Piotrowicz), Wojcieszyński, Wawryka, Ogar (53 min. Popiela), Kisiel.
Sędziował: R. Hasselbusch (Warszawa), żółte kartki: Janczarek, Krystian Bolimowski, Brodecki, Krysiński, Łochowski - Szymonik, Wojcieszyński, Darmochwał, Kisiel, Piotrowicz, widzów: 1100.