Emocje w Ostrowie

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów przegrali po emocjonującym meczu w Ostrowie Wielkopolskim 30:31. Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem. Tarnowianie zajmują w tabeli I ligi ósme miejsce z 15 punktami zdobytymi w 16 spotkaniach. W następnej kolejce rywalem zespołu z Tarnowa będzie Czuwaj Przemyśl.

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów po emocjonującym spotkaniu przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią 30:31.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0, później Ostrovia prowadziła 6:2, ale po kwadransie gry tarnowianie zmniejszyli straty do jednej bramki, doprowadzając do stanu 8:7.

Kilka minut później SPR po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca pierwszej połowy. Przy stanie 13:15 gospodarze zdobyli kontaktowego gola i na przerwę zawodnicy schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu tarnowian.

Początek drugiej połowy również należał do drużyny z Tarnowa. SPR prowadził 19:17 i 23:18. Na kwadrans przed końcem spotkania wynik brzmiał 21:26.

Wówczas odrabianie strat rozpoczęli gospodarze. Ostrovia zdobyła cztery gole z rzędu, a w 55 minucie doprowadziła do remisu 28:28.

Decydujący gol padł na 10 sekund przed końcem meczu i tarnowianom zabrakło już czasu na odrobienie straty.

Po tej porażce zespół z Tarnowa zajmuje w tabeli I ligi ósme miejsce z 15 punktami zdobytymi w 16 spotkaniach. W następnej kolejce do Tarnowa przyjedzie ekipa Czuwaj Przemyśl. Przemyślanie zajmują w tabeli czwartą lokatę  i mają cztery więcej niż drużyna z Tarnowa.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – SPR PWSZ Tarnów 31:30 (14:15)

SPR PWSZ: Cichoń, M. Nowak, Sądowicz - M. Niemiec, Wajda 3, B. Niemiec 4, Jewuła 1, Bielamowicz, Misiewicz 5, Sanek 1, Nowak 6, Kowalik 4, Gabiga, Dutka 6, Drobiecki, Spieszny