Uratowali remis

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza zremisowali w meczu 22 kolejki piłkarskiej ekstraklasy z liderem, Lechią Gdańsk, 1:1. Niecieczanie uratowali punkt po skutecznie wykonanym rzucie karnym w doliczonym czasie gry. Drużyna z Niecieczy zajmuje w tabeli ekstraklasy piątą pozycję, mając 34 punkty po 22 spotkaniach. W następnej kolejce Bruk-Bet wyjedzie do Warszawy na mecz z Legią.

W meczu 22 kolejki  piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował z Lechią Gdańsk 1:1.

Gdańszczanie są liderem tabeli, zespół z Niecieczy zajmuje piąte miejsce, kibice mogli zatem spodziewać się sporej dozy emocji. Spotkanie rzeczywiście było emocjonujące, obydwa zespoły grały odważnie i bramek mogło paść więcej niż dwie.

Pierwszą okazję, po pięciu minutach gry, stworzyli goście, ale Pilarz obronił uderzenie głową Haraslina. Gospodarze odpowiedzieli kilka minut później strzałem Misaka, piłka minęła jednak słupek bramki Lechii.

Po kwadransie piłkarze zaczęli grać wolniej i okazji do objęcia prowadzenia było mniej. Gospodarze próbowali grać z kontry, ale ich próby rozbijały się o obronę Lechii.

Początek drugiej połowy należał do  gospodarzy. Na bramkę Kuciaka uderzali Guilherme i dwukrotnie Guba, bramkarz Lechii popisywał się jednak skutecznymi interwencjami i wynik nie uległ zmianie. W 59 minucie kilka metrów przed bramkarzem gości znalazł się Osyra i w tym przypadku jednak gol nie padł.

Po drugiej stronie na bramkę gospodarzy uderzali Peszko i Flavio Paixao, Pilarz także nie dał się jednak zaskoczyć.

Wreszcie w 73 minucie Peszko otrzymał idealne podanie od Wolskiego, wbiegł z piłką w pole karne, ograł obrońcę i uderzeniem w „długi” róg dał swojej drużynie prowadzenie.

Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, ale brakowało i dokładności i skuteczności. Kiedy  wydawało się, że lider zainkasuje trzy punkty sędzia w doliczonym czasie gry podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką przez Malocę. Decyzja o rzucie karnym zapadła po konsultacji z sędzią bocznym, a skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Gutkovskis.

Niecieczanie zajmują w tabeli ekstraklasy piątą pozycję, z 34 punktami wywalczonymi w 22 spotkaniach. W następnej kolejce Bruk-Bet wyjedzie do Warszawy na mecz z Legią.

Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)

Bramki: Peszko (73 min.) - Gutkovskis (90+4 min.)

Żółte kartki: Szarek - Nunes, Maloca, Wojtkowiak, Mak

Bruk-Bet Termalica: Pilarz - Fryc, Osyra, Szarek, Guilherme ( 51 min. Ziajka), Misak (66 min. Gergel), Babiarz, Jovanović, KupczakGuba (73 min. Nowak), Gutkovskis

Sędziował: P. Raczkowski (Warszawa), widzów 3 012