Tarnowianie ścigali się we Włoszech

Tarnowscy młodzi kierowcy kartingowi rywalizowali we Włoszech podczas 22’ Winter Cup. Z trójki zawodników najlepiej spisał się Marcel Kuc, który awansował do ścisłego finału i ukończył zawody na 24 miejscu. Pozostałej dwójce nie udało się awansować do decydującego wyścigu.

W miniony weekend, 18 i 19 lutego, we Włoszech, na torze w Lonato odbył się 22’ Winter Cup. Na starcie zawodów stanęli także kierowcy kartingowi klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Marcel Kuc, Kajetan Gawron i Gabriel Łukasiewicz, którzy wystartowali w kategorii Mini.

Najlepiej spisał się Marcel Kuc, który bardzo dobrze startował w wyścigach kwalifikacyjnych i ostatecznie awansował do ścisłego finału. Niestety – już na początku wyścigu finałowego jego pojazd został uderzony przez rywala i tarnowianin spadł na koniec stawki. Odrabiając straty przesunął się nieco w górę klasyfikacji i ukończył zawody na 24 pozycji w gronie 74 sklasyfikowanych zawodników.

Gabriel Łukasiewicz i Kajetan Gawron nie wywalczyli awansu do wyścigu finałowego.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 4 i 5 marca na torze w Nizza Monferrato.