Zwycięstwo Kacpra Szczurka we Włoszech

Trzej młodzi tarnowscy kierowcy kartingowi rywalizowali w kolejnych zawodach we Włoszech. Najlepiej spisał się Kacper Szczurek, który wygrał zawody w swojej kategorii. Kolejne wyścigi z udziałem tarnowian odbędą się na włoskich torach 18 i 19 marca.

Kacper Szczurek, Kajetan Gawron i Marcel Kuc, młodzi tarnowscy kierowcy kartingowi klubu TTSK K-TEAM Tarnów rywalizowali we Włoszech na torze w Nizza Monferrato, gdzie odbyła się druga runda Rok Cup Italia 2017 oraz na torze w Catelletto di Branduzzo, gdzie odbyła się druga runda WSK Super Master Series.

Wszyscy tarnowianie zaprezentowali się z dobrej strony. Najlepiej wypadł Kacper Szczurek, który całe zawody ukończył na najwyższym stopniu podium. Debiutujący w tym sezonie w kategorii Senior Kacper Szczurek już po bardzo udanych kwalifikacjach zajmował pierwszą pozycję. Świetne tempo, a przede pewna jazda pozwoliła mu w wyścigu przedfinałowym przyjechać również na pierwszej pozycji. W finale był bezkonkurencyjny, utrzymał pierwszą pozycję, co w klasyfikacji generalnej sezonu 2017 pozwoliło mu także awansować na pierwsze miejsce.

Natomiast Marcel Kuc w kwalifikacjach zajął 29 pozycję, a w biegu przedfinałowym przyjechał na 12 miejscu. Niestety, kolejny finał okazał się dla tarnowianina pechowy. Po wypadku na torze minął linię mety jako 33.

Z kolei Kajetan Gawron w kwalifikacjach zajął 19 pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał na dziewiątym miejscu, co pozwoliło mu awansować do ścisłego finału, który ukończył na 20 miejscu.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 18 i 19 marca na torze w Lonato oraz w La Conca.