Porażka szczypiornistów

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów przegrali w Tarnowie z zespołem Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 29:30. Tarnowianie po 19 rozegranych meczach mają 15 punktów i zajmują w tabeli I ligi dziewiąte miejsce. W następnej kolejce SPR zagra w Końskich z KS SPR.

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów doznali kolejnej porażki w rozgrywkach I ligi. Tarnowianie w 19 kolejce rozgrywek minimalnie przegrali u siebie z liderem tabeli, Olimpią MEDEX Piekary Śląskie 29:30.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, którzy przejęli inicjatywę i po kilkunastu minutach gry prowadzili 7:5. Przy tym wyniku tarnowianie zdobyli trzy gole z rzędu i wyszli a prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej połowy. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 15:13.

Druga połowa rozpoczęła się od gola Dutki i przewaga gospodarzy wzrosła do trzech bramek. Później jednak znowu skutecznie zaczęli grać goście, którzy doprowadzili do remisu 20:20. Na trzy minuty przed końcem spotkania wynik brzmiał 28:28. Wówczas Olimpia zdobyła dwie kolejne bramki, na co tarnowianie odpowiedzieli tylko jednym golem. Rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał w ostatniej minucie Dutka i na doprowadzenie do remisu tarnowianom zabrakło już czasu.

Po tej porażce zespół z Tarnowa ma 15 punktów zdobytych w 19 spotkaniach. Tarnowianie zajmują w lidze dziewiątą pozycję. W następnej kolejce SPR PWSZ zagrana wyjeździe z KS SPR Końskie.

SPR PWSZ Tarnów – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 29:30 (15:13)

Bramki  dla SPR: Nowak 8, Dutka 7, Misiewicz 6, Jewuła 4, Wajda 2, Sanek 1, Kowalik 1