Trzecia wygrana Unii

Trzecie zwycięstwo w wiosennej rundzie rozgrywek odnieśli piłkarze Unii Tarnów. Tym razem tarnowianie pokonali na wyjeździe Podlasie Biała Podlaska 2:1. Unia zajmuje w tabeli III ligi ósmą pozycję z 26 punktami zdobytymi w 18 spotkaniach. 19 marca drużyna z Tarnowa zagra  na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów.

Świetnie spisują tej wiosny piłkarze Unii Tarnów,którzy odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. W meczu 19 kolejki III ligi tarnowianie pokonali na wyjeździe Podlasie Biała Podlaska 2:1, mimo, że to rywalem przez długi czas prowadzili 1:0.

Tarnowianie na początku spotkania oddali inicjatywę, czego efektem była stracona w 14 minucie bramka. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bliska do siatki Unii trafił Czapski.

Wraz z upływem czasu gospodarze tracili impet, tarnowianie mieli okazje do wyrównania jeszcze przed przerwą, najbliżej zdobycia gola był Krzysztof Wrzosek, ale w dogodnej sytuacji trafił wprost w bramkarza Podlasia.

Swoją przewagę Unia udokumentowała dopiero w ostatnim fragmencie spotkania. W 75 minucie, po dośrodkowaniu Węgrzyna, głową wyrównującą bramkę zdobył Artur Biały. 10 minut później ten sam zawodnik, po podaniu Drozdowicza, z kilku metrów ponownie trafił do bramki gospodarzy.

Po tej wygranej Unia ma 26 punktów zdobytych w 18 spotkaniach. Tarnowianie zajmują w ligowej ósmą pozycję. Za tydzień kibiców czeka szczególnie interesująca konfrontacja – Unia zagra na stadionie w Mościcach ze Stalą Rzeszów. Zespół z Rzeszowa jest obecnie na trzecim miejscu z dorobkiem 33 punktów.

Podlasie Biała Podlaska – Unia Tarnów 1:2 (1:0)
Bramki: Czapski (14 min.) - Biały 2 (75 i 85 min.)

Żółte kartki: Hebda, Niemiec, czerwona kartka: Krykun

Unia: Banek - Jamróg, Ł. Bartkowski, Witek, Węgrzyn, Sojda (63 min. Zawrzykraj), Hebda (63 min. Drozdowicz), Tyl (73 min. Niemiec), Wrzosek, Biały (90 min. Nytko), Popiela

Sędziował: P. Burak (Zamość), widzów: 400