Utonęli w Wiśle

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przegrali w Płocku z Wisłą 0:1. Zespół z Niecieczy miał podwójnego pecha. Najpierw stracił gola po interwencji własnego obrońcy, a później arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki. Niecieczanie mają po 25 meczach 36 punktów i spadli w ligowej tabeli na szóstą pozycję. W następnej kolejce Bruk-Bet zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Piłkarze Termaliki nadal pozostają bez zwycięstwa w wiosennej rundzie rozgrywek ekstraklasy. W 25 kolejce, mimo dobrej gry, niecieczanie przegrali w Płocku z Wisłą 0:1.

Gospodarze mogli zdobyć gola już w 9 minucie, ale po uderzeniu głowa Piątkowskiego piłka trafiła w słupek bramki Bruk-Betu. Kilkanaście minut później bramka dla Wisły jednak padła. Po indywidualnej akcji Wlazło dośrodkował w pole karne, a naciskany przez Piątkowskiego Szarek interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Minutę po objęciu prowadzenia gospodarze mieli okazję do zdobycia drugiego gola, ale po uderzeniu Wlazły Krzysztof Pilarz popisał się efektowną i skuteczną interwencją.

Niecieczanie odpowiedzieli akcją w 30 minucie, gdy bramkarz Wisły obronił zarówno strzał Gutkovskisa, jak i dobitkę Nowaka.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – po kilku minutach gry gospodarze mogli zdobyć gola, ale piłka ponownie trafiła w słupek. W miarę upływu czasu goście coraz częściej atakowali. W 67 minucie, po rzucie rożnym, głową skierował piłkę do siatki Putiwcew, sędzia jednak gola nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną Dawida Nowaka, który jednak nie brał udziału w akcji.

Goście do końca starali się wywalczyć choćby punkt. W 75 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Szarek, ale gol nie padł, a kilka minut później,po dośrodkowaniu Szarka, minimalnie przestrzelił Misak, posyłając piłkę głową obok słupka.

Niecieczanie mają po 25 meczach 36 punktów i spadli w ligowej tabeli na szóstą pozycję. W następnej kolejce Bruk-Bet zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)

Bramka: Szarek (22 min.samob)

Żółte kartki: WlazłoPilarz, Osyra

Bruk-Bet: Pilarz - SzarekOsyra, Putiwcew, Guilherme (80 min. Miković), Babiarz, Kupczak (59 min. Gergel), Guba (59 min. Misak), Stefanik, Gutkovskis, Nowak

Sędziował: T. Musiał (Kraków), widzów 3 712