Siatkarki walczą o awans

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały w pierwszej rundzie fazy play-off II ligi Tomasovię Tomaszów Lubelski i kontynuują walkę o awans.  Kolejnymi rywalkami tarnowianek będą zawodniczki Szóstki Mielec.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w drugim meczu play-off z Tamasovią Tomaszów Lubelski zwyciężyły w Tarnowie 3:1 i tym samym rozstrzygnęły rywalizacje na swoją korzyść.

W Tomaszowie tarnowianki zwyciężyły 3:0, rewanż nie był jednak formalnością. Mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych, ale tarnowianki szybko przejęły inicjatywę i same objęły prowadzenie. Przy stanie 13:10 rywalki doprowadziły do remisu, później rezultat brzmiał 13:14. To było ostatnie prowadzenie gości. Gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu, a następnie systematycznie powiększały przewagę, by wygrać seta 25:20.

Druga partia rozpoczęła się również od prowadzenia Tomasovii. Przyjezdne prowadziły 5:4 i 15:11 oraz 23:18. Tarnowianki obroniły jeszcze trzy piłki setowe, ale przegrały partię do 22.

Zupełnie inaczej wyglądał obraz gry w kolejnym secie, szybko wygranym po dobrej grze gospodyń 25:14.

W czwartej partii gra była wyrównana. Zespół z Tomaszowa prowadził 7:4, tarnowianki doprowadziły do remisu 12:12, wygrały seta 25:25;19 i całe spotkanie 3:1.

Po tej wygranej tarnowianki awansowały do kolejnej rundy wali o awans do I ligi. Następnym rywalem zespołu z Tarnowa będzie Siódemka Mielec. Niezależnie od wyniku tej konfrontacji obydwie drużyny zagrają w turnieju półfinałowym z najlepszymi zespołami z grupy „śląskiej”.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:1 (25:20, 22:25, 25:14, 25:19)

Grupa Azoty: Dyrek, Kaczyńska, Mokrzycka, Podlasek, Szychowska, Sobczak, Filipowicz, Michalak, Barszcz, Cieśla, Mazurkiewicz, Dynarowicz