Czwarta wygrana Unii

Piłkarze Unii Tarnów pokonali w Mościcach Stal Rzeszów 2:0 w meczu 20 kolejki rozgrywek III ligi. Tarnowianie awansowali na piąte miejsce w tabeli, mając 29 punktów zdobytych w 19 spotkaniach. Za tydzień Unia zagra na wyjeździe z MKS Trzebinia/Siersza.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Unii Tarnów w rozgrywkach III ligi. Tym razem tarnowianie pokonali na własnym boisku Stal Rzeszów 2:0.

Tarnowska drużyna zaprezentowała się z dobrej strony, kibice obejrzeli sporo walki, a wygrana gospodarzy była w pełni zasłużona.

W pierwszej połowie bramki nie padły, gdyż obydwa zespoły nie stworzyły zbyt wielu okazji do objęcia prowadzenia. Na bramkę Stali uderzali Popiela i Wrzosek, goście natomiast odpowiedzieli tuż przed przerwą strzałem Kursy nad poprzeczką

Po przerwie tarnowianie przejęli inicjatywę i stworzyli więcej sytuacji pod bramką gości. W 63 minucie po uderzeniu Sojdy piłka trafiła w słupek, a kilkanaście minut później, po dośrodkowaniu tego samego zawodnika z rzutu rożnego, głową do siatki Stali trafił Jamróg. W 81 minucie Zawrzykraj nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale zrehabilitował się cztery minuty później, zdobywając drugiego gola dla Unii po podaniu Węgrzyna.Przyjezdni najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli tuż przed końcem spotkania, ale po strzale Więcka piłka otarła się o poprzeczkę i opuściła boisko.

Zespół z Tarnowa po tej wygranej awansował na piąte miejsce w tabeli. Tarnowianie mają 29 punktów zdobytych w 19 spotkaniach. Za tydzień Unia zagra na wyjeździe z MKS Trzebinia/Siersza.

Unia Tarnów - Stal Rzeszów 2:0 (0:0)

Bramki: Jamróg (70 min.), Zawrzykraj (85 min.)

Żółte kartki: Jamróg, Bartkowski, Tyl, Hebda, Wrzosek, PopielaJ. Więcek, Kursa, czerwona kartka: Kursa (druga żółta)

Unia: Banek - Jamróg, Bartkowski, Witek (15 min. M. Więcek), Węgrzyn, Sojda, Wrzosek, Tyl, Hebda (63 min. Niemiec), Biały (24 min. Zawrzykraj), Popiela (80 min.  Drozdowicz)

Sędziował: D. Gawęcki (Kielce), widzów: 1200