Kolejny dobry występ tarnowskich kartingowców

Tarnowscy kierowcy kartingowi, zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, ponownie startowali w wyścigach na włoskich torach. Najlepiej spisał się tym razem Kacper Szczurek, który w swojej kategorii ukończył zawody na czwartym miejscu. Na początku kwietnia, na torze w Toruniu, zainaugurowany zostanie natomiast polski sezon kartingowy.

Tarnowscy kierowcy kartingowi, zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, ponownie startowali w wyścigach na włoskich torach. Na torze w Lonato odbyła się trzecia runda Rok Cup Italia 2017, gdzie wystartowali Marcel Kuc, Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz w kategorii Mini oraz Kacper Szczurek w kategorii Senior. Natomiast na torze w Adrii odbyła się inauguracyjna runda Rotax CEE, gdzie wystartowali Natalia Gładysz i Maciej Gładysz w kategorii Micro Max.

Najlepiej wypadł tym razem Kacper Szczurek, który całe zawody ukończył tuż za podium, zajmując czwarte miejsce, co w klasyfikacji generalnej sezonu 2017 pozwoliło mu utrzymać pierwsze miejsce.

Marcel Kuc w kwalifikacjach zajął trzecią pozycję, natomiast w finale zajął dziewiąte miejsce. Do wyścigu finałowego awansował także Kajetan Gawron, który po pięknej walce na torze przyjechał na 19 miejscu. W finale znalazł się również Gabriel Łukasiewicz, nie ukończył jednak wyścigu i sklasyfikowany został na 34 pozycji.

Maciej Gładysz i Natalia Gładysz także z powodzeniem rywalizowali na torze w Adrii. W super-finale Maciej Gładysz przyjechał na piątej pozycji, a Natalia Gładysz na 16 miejscu.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu w dniach 15-16 kwietnia na torze w Adrii. Natomiast Polski sezon 2017 rozpocznie się już 8 kwietnia na torze w Toruniu.