Porażka w Trzebini

Piłkarze Unii Tranów przerwali serię zwycięstw przegrywając w wyjazdowym meczu ligowym z MKS Trzebinia/Siersza 0:1. Tarnowianie po 20 kolejkach spotkań mają 29 punktów i zajmują w tabeli III ligi dziewiąte miejsce. W następnym spotkaniu rywalem Unii będzie Podhale Nowy Targ.

Wyjazdowy mecz ligowy piłkarzy Unii Tarnów z MKS Trzebinia/Siersza zakończył się pierwszą w tym roku porażką 0:1.

Tarnowianie rozpoczęli spotkanie efektownie, już w 5 minucie mogli objąć prowadzenie, jednak po uderzeniu Zawrzykraja z kilku metrów piłka minęła słupek.

Później inicjatywę przejęli gospodarze. Oni także nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji podbramkowych, a tuż przed przerwą dwukrotnie tarnowian ratował przed utratą bramki Bartłomiej Banek.

Jedyny gol padł w 50 minucie. Rzut wolny sprzed linii pola karnego Kalinowski wykonał tak skutecznie, że piłka przeleciała nad murem i wpadła do siatki.

Tarnowianie mogli wyrównać, w 71minucie po uderzeniu Drozdowicza obrońca wybił piłkę z linii bramkowej, a strzał Jamroga kilka minut później był minimalnie niecelny.

Gospodarze odpowiedzieli akcja w 85 minucie, gdy Stanek trafił w poprzeczkę bramki tarnowian. W nerwowej końcówce wynik meczu nie uległ już zmianie i to gospodarze cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów.

Po tej przegranej tarnowianie wciąż mają 29 punktów, zdobytych w 20 spotkaniach i zajmują w ligowej tabeli dziewiątą lokatę. 1 kwietnia w Mościcach Unia zagra z Podhalem Nowy Targ. Drużyna z Nowego Targu ma 27 punktów i jest sąsiadem tarnowian w tabeli.

MKS Trzebinia/Siersza – Unia Tarnów 1:0 (0:0)

Bramka: Kalinowski (50 min.)

Żółte kartki: Mizia, Majcherczyk, KaiserBartkowski, Więcek, Niemiec

Unia: Banek - Jamróg, Bartkowski, Więcek, Węgrzyn, Sojda, Wrzosek, Tyl, Niemiec (53 min. Lubera), Tyrka (53 min. Drozdowicz), Zawrzykraj (68 min. Nytko)

Sędziował: G. Jabłoński (Kraków), widzów: 150