Nagrody za eko - komiks

 Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa jest organizatorem konkursu „Posegregowani”. Zadaniem dla uczestników – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – będzie wykonanie komiksu. Termin nadsyłania prac minie 28 kwietnia.

 

Do udziału w konkursie ekologicznym „Posegregowani” zachęca Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. Tym razem zadaniem uczniów będzie wykonanie komiksu. W nagrodę szkoły otrzymają atrakcyjny sprzęt, m.in. elektroniczny, muzyczny i edukacyjny. Prace można zgłaszać do 28 kwietnia.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jak tłumaczą pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, uczestnicy będą mieli okazję poznać w ten sposób zasady recyklingu, a przede wszystkim zrozumieć znaczenie segregacji odpadów.

W Tarnowie wciąż duża frakcja odpadów trafia na składowisko, przynosząc znaczne szkody środowisku. - Niejednokrotnie na wysypisko trafiają odpady niebezpieczne, takie jak niepotrzebne leki, termometry czy też elektrośmieci. Często nie zdajemy sobie sprawy, że stan środowiska w którym żyjemy zależy od naszych codziennych wyborów – wyjaśnia Ewa Iwaniec z tarnowskiego magistratu.

Do 25 maja komisja konkursowa dokona oceny zgłoszonych prac, przyznając nagrody i wyróżnienia za najciekawsze komiksy. Przewidziano też upominki dla każdej placówki, która zgłosi pracę konkursową.

Konkurs organizowany jest w ramach programu współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

29.03.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |