Uratowali punkt

Piłkarze Unii Tarnów zremisowali 1:1 w meczu ligowym z Podhalem Nowy Targ po bramce zdobytej z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi dziewiąte miejsce, z dorobkiem 30 punktów zdobytych w 21 spotkaniach. W następnej kolejce Unia wyjedzie do Świdnika na mecz z Avią.

W meczu, który nie był wielkim widowiskiem zespoły Unii Tarnów i Podhala Nowy Targ podzieliły się punktami, zdobywając po jednej bramce.

Lepiej na boisku prezentowali się goście, ale ich przewaga nie przekładała się na okazje do objęcia prowadzenia. Tarnowianie mogli zdobyć gola w 27 minucie, jednak bramkarz Podhala uprzedził Dawida Sojdę. Ten sam zawodnik miał okazję trafić do siatki tuż przed przerwą, ponownie jednak bramkarz gości wybił piłkę nogą poza boisko.

W 68 minucie Bartkowski sfaulował w polu karnym Komorka, sędzia podyktował rzut karny, a gola dla Podhala zdobył Taras Jaworskyj. 10 minut później goście mogli zapewnić sobie trzy punkty, na szczęście dla tarnowian Komorek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Bankiem.

Pod koniec spotkania tarnowianie przejęli inicjatywę i starali się odrobić straty. W doliczonym czasie gry, po uderzeniu Jamroga, piłka wybita została na rzut rożny. Po kornerze zmierzającą do bramki piłkę ręką zatrzymał Świerzbiński. Efektem tego zagrania był rzut karny wykorzystany przez Krzysztofa Wrzoska.

Po 21 rozegranych spotkaniach drużyna z Tarnowa ma 30 punktów i zajmuje w tabeli III ligi dziewiąte miejsce. Za tydzień tarnowianie zmierzą się na wyjeździe z Avią Świdnik.

Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 1:1 (0:0)

Bramki: Jaworskyj (68 min. karny) - Wrzosek (90+2 min. karny)

Żółte kartki: Jamróg - Świerzbiński

Unia: Banek - Jamróg, Bartkowski, Więcek, Węgrzyn, Sojda (77 min. Nytko), Wrzosek, Tyl (85 min. Bachara), Hebda, Zawrzykraj, Lubera (72 min. Drozdowicz)

Sędziował: R. Sawicki (Tarnobrzeg), widzów: 300