Trzy oferty na remont hali

 Trzy oferty zostały złożone w przetargu na modernizację hali „Jaskółka” w Tarnowie. Najdroższa opiewa na 82 miliony złotych, wartość kolejnych to 72 i ponad 56 milionów złotych. Wykonawca wybrany zostanie w ciągu kilku najbliższych tygodni. Modernizacja hali oraz zagospodarowanie terenu wokół niej ma potrwać do września przyszłego roku.

 

W przetargu na modernizację hali „Jaskółka” w Tarnowie złożono trzy oferty. Najwyższa opiewa na 82 miliony złotych, wartość kolejnych to 72 i przeszło 56 milionów złotych. - Sprawdzamy oferty, decyzję o wyborze wykonawcy podejmiemy w ciągu kilku tygodni – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

W ramach modernizacji hala zostanie rozbudowana, a teren wokół niej zagospodarowany. Powstaną parkingi, przebudowany zostanie układ komunikacyjny. Po modernizacji hala „Jaskółka” będzie przystosowana do gry w piłkę ręczną, w koszykówkę i w siatkówkę, arena główna pomieści boisko o wymiarach 28 na 48 metrów i łącznej powierzchni 1344 m2, co pozwoli na rozgrywanie zawodów w klasie międzynarodowej dla wszystkich dyscyplin halowych.

Hala pomieści około pięciu tysięcy kibiców, zostanie też przystosowana do organizacji koncertów - powierzchnia boiska po złożeniu trybun pomieści scenę. Zamontowane zostaną elementy z płyt akustycznych, które ograniczą pogłos i zapewnią odpowiednią akustykę obiektu. Pod zadaszeniem powstanie też jednotorowa bieżnia wokół budynku oraz dwutorowa bieżnia o długości 60 metrów. Obiekt zyska nowy dach, ściany zostaną docieplone, a w budynku powstaną nowe klatki schodowe, schody i wyjścia ewakuacyjne.

Hala będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i zasilana ekologicznym system fotowoltaicznym. Wokół „Jaskółki” powstaną nowe miejsca parkingowe, chodniki, ścieżka rowerowa, wyremontowana zostanie droga. Modernizacja hali, wraz z zagospodarowaniem terenu, ma potrwać do września 2018 roku.

06.04.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |