Wspinaczka na wysokim poziomie

 W Tarnowie spotkali się zawodnicy z całego kraju na szóstych już Ogólnopolskich Zawodach we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością. Wśród ponad 250 osób, zawodników, opiekunów i kibiców, były emocje, rozczarowania i radość zwycięstwa.

 

Fundacja REPI oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie byli współorganizatorami VI Ogólnopolskich Zawodów we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością. - Co roku na imprezę przyjeżdżają nowe placówki, co przyczynia się do szerzenia tej dyscypliny w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Placówki zgłaszają się z dużym wyprzedzeniem, ponieważ zainteresowanie było ogromne – mówi Maciej Żak, kierownik zawodów ze strony Fundacji REPI.

Do Tarnowa przyjechało 100 zawodników z 18 instytucji z całego kraju. Towarzyszyli im rodzice, trenerzy, opiekunowie. Nie zabrakło też kibiców, których zasiada na widowni z roku na rok coraz więcej.

- W tym roku urozmaiciliśmy imprezę. Dzięki studentom PWSZ mogliśmy zorganizować dodatkowe atrakcje dla kibiców i zawodników w postaci gier i zabaw ruchowych. Mamy nadzieje że taki pomysł spodobał się uczestnikom i planujemy rozwijać ten wątek na przyszłych edycjach zawodów – mówi Marta Bibro, przedstawicielka PWSZ.

 

Wyniki:

kategoria freestyle kobiet

1. Małgorzata Kocur

2. Małgorzata Plebańczyk

3. Kinga Curyło

 

kategoria freestyle mężczyzn

1. Dawid Skórski

2. Tomasz Wyrostek

3. Andrzej Łępa

 

kategoria na czas kobiet

1. Małgorzata Golemo

2. Edyta Jankowska

3. Katarzyna Gorlicka

 

kategoria na czas mężczyzn

1. Adrian Kaleta

2. Ernest Zbylut (Tarnów)

3. Kamil Popek

 

 

08.04.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |