Szczęście sprzyjało Wiśle

Mimo dobrej gry Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał na własnym boisku z Wisłą Kraków 2:3. Nieciecanie spadli na dziewiąte miejsce w tabeli, z 36 punktami zdobytymi w 28 spotkaniach. W następnej kolejce zespół z Niecieczy zmierzy się, również u siebie, w wielkanocny poniedziałek, z Piastem Gliwice.

W ciekawym i dramatycznym meczu w Niecieczy gospodarze ulegli Wiśle Kraków 2:3.

Początek spotkania należał o gości, którzy szybko wyszli na prowadzenie. W 12 minucie Cywka uderzył w kierunku bramki Bruk-Betu, piłka odbiła się od Putiwcewa i wpadła do siatki.

Niecieczanie odpowiedzieli błyskawicznie. Dwie minuty później na bramkę Wisły uderzył Gergel, Załuska wybił piłkę, ale trafiła ona do Patryka Fryca. Obrońca Bruk-Betu zagrał wzdłuż bramki, a Misak zdobył wyrównującego gola.

Drugą połowę lepiej  rozpoczęli gospodarze. W 51 minucie po rzucie wolnym głową celnie uderzył Putiwcew.

Krakowianie starali się odrobić stratę i mieli ku temu kilka okazji. Wreszcie w 64 minucie Brlek po podaniu Stilića ograł rywali i przelobował Krzysztofa Pilarza. Goście nie przestawali atakować także po zdobyciu drugiego gola. W słupek trafił Stilić, uderzenie Zachary zablokował obrońca, a po strzele Sadloka piłka trafiła w poprzeczkę.

W doliczonym czasie gry pod bramkę gospodarzy wrzucił piłkę Sadlok, a celnym uderzeniem głową rozstrzygnął mecz Zachara.

Niecieczanie nie wygrali żadnego z ośmiu wiosennych spotkań i choć po rundzie jesiennej byli czwartą drużyną ekstraklasy, to na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego wypadli z pierwszej ósemki.

Do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki spotkań. W najbliższej zespół z Niecieczy zagra u siebie z Piastem Gliwice, a później na wyjeździe z Koroną Kielce.

Na razie Bruk-Bet ma 36 punktów zdobytych w 28 spotkaniach, tyle samo co zajmująca ósmą lokatę Pogoń Szczecin.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Kraków 2:3 (1:1)

Bramki: Misak (14min.), Putiwcew (51 min.) - Putiwcew (12 min. samob.), Brlek (64 min.), Zachara (90 min.)

Żółte kartki: Miković - Małecki, Brlek, Llonch

Bruk-Bet: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Guilherme, Gergel (40 min. Mikovic), Jovanovic (89  min. Pleva), Kupczak, Babiarz, Misak (72 min. Gutkovskis), Stefanik

Sędziował: K. Jakubik (Siedlce), widzów: 4 595