Sukcesy młodych kierowców

Wygraną Macieja Gładysz oraz miejscem na podium Natalii Gładysz zakończyła się inauguracja sezonu kartingowego na torze w Toruniu. Dodatkowo Maciej został wyróżniony nominacją do Akademii ORLEN TEAMU. Kolejne wyścigi zaplanowano na ostatni weekend kwietnia w Słomczynie.

Po przerwie zimowej ruszył w Polsce kolejny sezon kartingowy. 8 i 9 kwietnia odbyła się inauguracja serii Rotax Max Challenge Polska 2017.

Na torze Awix Racing Arena w Toruniu startowała polska czołówka zawodników tej serii, a w tym gronie również Maciej i Natalia Gładysz oraz Franciszek Bielusiak, młodzi kierowcy klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów.

Maciej Gładysz stanął na najwyższym stopniu podium, a Natalia Gładysz zajęła trzecie miejsce.

Dwójka tarnowian obecna była na torze już od czwartku, prowadząc  intensywne treningi. Praca nie poszła na marne, albowiem już podczas sobotniego warm-up’u Maciej Gładysz zanotował najlepszy czas okrążenia. Wygrywając kolejno czasówkę i dwa wyścigi kwalifikacyjne, potwierdził doskonałą formę i ukończył sobotnie zmagania jako lider MICRO MAXA. W niedzielę sytuacja nie uległa zmianie - najlepszy wynik warm-up’u, wygrany półfinał i finał zapewniły młodemu tarnowianinowi zwycięstwo w pierwszej rundzie pucharu. Dużym wyróżnieniem była nominacja Macieja do Akademii ORLEN TEAMU, w grupie 15 najlepiej zapowiadających się kierowców.
Natalia Gładysz sobotnią czasówkę ukończyła z czwartym rezultatem, oba wyścigi kwalifikacyjne zakończyła na trzecim miejscu, dzięki czemu finałową część zawodów rozpoczęła także z trzeciej pozycji. Niedzielny półfinał tarnowianka zakończyła na czwartym miejscu, ale straty odrobiła w finale i sklasyfikowana została zarówno w podsumowaniu wyścigu, jak i całej rundy na trzecim miejscu. W kategorii Micro Maxa wystartowało 21 zawodników. Po tych sukcesach tarnowianie zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Natomiast Franciszek Bielusiak w kategorii Micro Max Pokazy radził sobie rewelacyjnie, jeździł dobrym tempem i zbierał cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów kartingu.

Kolejne zawody serii Rotax Max Challenge Polska 2017 zaplanowano na 29 i 30 kwietnia w Słomczynie.