Konkurs wiedzy o Tarnowie – edycja druga

 Po raz drugi odbędzie się w Tarnowie konkurs „Znam Tarnów – wielki test wiedzy o mieście”. Uczestnicy spotkają się 9 maja o godzinie 17.00 w Sali Lustrzanej. Pula nagród wynosi 15 tysięcy złotych. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 26 kwietnia.

 

Już można zgłaszać się do udziału w drugiej edycji konkursu „Znam Tarnów - Wielki test wiedzy o mieście”. Tegoroczny zwycięzca otrzyma sześć tysięcy złotych, a łączna pula nagród w tym roku wynosi 15 tysięcy złotych.

Konkurs odbędzie się 9 maja o godzinie 17.00 w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej. W rywalizacji może wziąć udział każdy, z wyłączeniem organizatorów. Zgłoszenia w postaci wypełnionych formularzy należy przesyłać do 26 kwietnia na adres konkurs@umt.tarnow.pl lub złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji Społecznej (Rynek 7, pok. 11 w godz. 8.00 – 15.00).

Laureat pierwszego miejsca otrzyma sześć tysięcy złotych, osoba która zajmie drugie miejsce wygra cztery tysiące złotych, a trzeci najlepszy trzy tysiące złotych.

W tegorocznej edycji nowością jest nagroda dla uczestnika, który osiągnie najlepszy wynik wśród uczniów szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych. Dla niego przygotowano dwa tysiące złotych. O nagrody walczyć będą uczestnicy, którzy uzyskają najwięcej punktów w pierwszym etapie konkursu – teście zawierającym 100 pytań i trzy propozycje odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Uczestnicy odpowiadać będą na pytania przygotowane przez jury, w składzie którego znaleźli się: Janusz Kozioł (historyk, zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie), Krzysztof Moskal (publicysta historyczny, przewodnik turystyczny, autor wydawnictw o Tarnowie), Marek Trusz (konserwator zabytków, znawca historii architektury i urbanistyki, autor wydawnictw o Tarnowie), Piotr Filip (historyk, dziennikarz,  autor wydawnictw o najnowszej historii Tarnowa), Barbara Sawczyk (kierownik Działu Starodruków - Miejska Biblioteka  Publiczna im. J. Słowackiego).

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Adresowany jest do wszystkich mieszkańców i sympatyków Tarnowa. Do rywalizacji zaproszeni zostaną także przedstawiciele urzędów i instytucji publicznych oraz postaci w Tarnowie znane szerszej publiczności. Zaproszenia otrzymają m.in. artyści, dziennikarze, sportowcy, pedagodzy, lekarze i przedstawiciele innych zawodów.

12.04.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |