Ruszają audyty energetyczne

 W  kwietniu rozpoczną się w Tarnowie audyty energetyczne. Będą się one odbywać w domach, których właściciele ubiegają się o dofinansowanie wymiany kotłów. Audyty są bezpłatne.

 

Jeszcze w kwietniu rozpoczną się w Tarnowie audyty energetyczne prowadzone w domach, których właściciele ubiegają się o środki z regionalnego programu operacyjnego na wymianę kotłów. Dla nich audyty są bezpłatne.

Do udziału w europejskim programie zgłosiło się kilkaset osób. To właśnie do ich domów zapukają specjaliści, którzy dokonają oceny energetycznej budynku. Ocena ta obejmuje m.in. wykonanie dokumentacji fotograficznej, opracowanie świadectwa energetycznego budynku, zawierającego identyfikację budynku i jego charakterystykę energetyczną oraz zalecenia w zakresie wyboru najlepszego rodzaju termomodernizacji. Na podstawie tych informacji fachowcy ocenią, jaka jest wymagana moc cieplna montowanego pieca.

Audyty wykonywane będą sukcesywnie, według kolejności zgłoszeń, dlatego koordynatorzy proszą mieszkańców o cierpliwość. Informacji w tej sprawie udziela ekodoradca magistratu, tel. 146 882 665.

12.04.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |