Remis z liderem

Piłkarze Unii Tarnów zremisowali w Mościcach z liderem tabeli – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1. Tarnowianie mają po 23 spotkaniach 32 punkty i zajmują w lidze dziewiątą lokatę. Za tydzień Unia wyjeżdża do Krosna na mecz z Karpatami.

W sobotnie popołudnie piłkarze Unii Tarnów zmierzyli się w Mościcach z liderem III ligi zespołem KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Początek meczu należał do gości, którzy od początku zaatakowali i mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia. Najlepszą w 16 minucie, gdy piłka po uderzeniu Persony z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę bramki Unii.

Z czasem gra się wyrównała, ale kiedy wydawało się, że tarnowianie opanowali sytuacje, padła bramka dla gości. Po uderzeniu Czajkowskiego z dużej odległości piłka odbiła się kilka metrów przed bramką od murawy w taki sposób,że zupełnie zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. Tuż przed przerwą goście mogli przesądzić losy spotkania, bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Grunt.

W drugiej połowie tarnowianie zagrali dużo lepiej. Przyniosło to efekt już w 53 minucie, gdy po wrzutce Witka, bramkarza gości pokonał Piotr Drozdowicz.

Do końca meczu Unia stworzyła jeszcze kilka okazji do objęcia prowadzenia, ale wynik nie uległ już zmianie.

Tarnowianie mają po 23 rozegranych spotkaniach 32 punkty i zajmują w tabeli dziewiątą lokatę. Za tydzień drużyna z Tarnowa wyjeżdża do Krosna na mecz z Karpatami.

Unia Tarnów – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:1)

Bramki: Drozdowicz (53 min.) - Czajkowski (32 min.)

Żółte kartki: Banek, WięcekBurzyński, Mianowany, czerwona kartka: Burzyński (druga żółta)

Unia: Banek - Jamróg (87 min. Orlik), Bartkowski, Więcek, Węgrzyn, Drozdowicz (81 min. Tyrka), Wrzosek, Tyl (57 min. Popiela), Witek, Zawrzykraj (65 min. Hebda), Biały

Sędziował: M. Kwiatek (Włodawa), widzów: 600