Przełamanie Bruk-Betu

W meczu 29 kolejki LOTTO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał 1:0 z Piastem Gliwice. Decydującego gola zdobył już w czwartej minucie Dawid Nowak. Dzięki temu zwycięstwu niecieczanie ponownie awansowali w tabeli do pierwszej ósemki.

Piłkarze z Niecieczy w wielkanocny poniedziałek rozstrzygnęli na swoją korzyść ważny dla układu tabeli mecz z Piastem Gliwice, wygrywają 1:0.

Niecieczanie rozegrali dobry mecz i mogli odnieść bardziej okazałe zwycięstwo, najważniejsze jednak, że po raz pierwszy w tym roku zainkasowali trzy punkty.

Jedyny gol padł w czwartej minucie meczu. Po dośrodkowaniu Misaka piłkę wybił jeden z obrońców, ale znalazła się ona w zasięgu Dawida Nowaka, a ten efektowną przewrotką zdobył prowadzenie dla swojej drużyny.

Gospodarze starali się szybko zdobyć kolejną bramkę, uderzenia Stefanika i Jovanovicia mijały jednak bramkę gości, a po strzele Mikovicia świetnie interweniował bramkarz Piasta.

Goście z kolei próbowali odrobić stratę, ale obrona Bruk-Betu radziła sobie z ich atakami, a w 28 minucie, gdy na czystej pozycji znalazł się Sekulski, gospodarzy uratował Trela.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie. Obydwie drużyny starały się zdobyć bramki, więcej okazji stworzyli jednak gospodarze. Niestety – nawet w sytuacjach sam na sam z bramkarzem – piłkarze z Niecieczy nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Po tej wygranej zespół z Niecieczy ma 39 punktów zdobytych w 29 spotkaniach i awansował w tabeli na siódme miejsce. Ostatnie rozstrzygnięcia w rundzie zasadniczej zapadną za tydzień. Niecieczanie zagrają w sobotę o godzinie 18.00 w Kielcach z Koroną.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramka: Nowak (4 min.)

Żółte kartki: Kupczak, Osyra, MisakMurawski

Bruk-Bet: Trela - Szarek, Osyra, Putiwcew, Ziajka, Mikovic (90 min. Peda), Kupczak, Stefanik (82 min. Babiarz), Jovanovic, Misak, Nowak (81 min. Guba)

Sędziował: P. Raczkowski (Warszawa), widzów: 3 012