Koncert w szlacheckim dworze

 Lidia Chmielewska, Edyta Piwowarczyk i Olga Osmolińska, artystki związane na co dzień z Filharmonią Świętokrzyską, wystąpią podczas koncertu w dworze w Dołędze 22 kwietnia o godzinie 18.00. Wstęp na koncert jest wolny.

 

Dwór w Dołędze – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, podobnie jak w poprzednim roku zaprasza na cykl Koncertów w Szlacheckim Dworze.

Urokliwe wnętrza oraz otaczający dwór park z XIX wieku tworzą odpowiedni klimat do słuchania muzyki, nie tylko poważnej.

W sobotę, 22 kwietnia o godzinie 18.00, muzeum zaprasza melomanów do wysłuchania  koncertu w wykonaniu muzyków grających na co dzień w Filharmonii Świętokrzyskiej. Wystąpią Lidia Chmielewska (altówka), Edyta Piwowarczyk (fortepian) i Olga Osmolińska (skrzypce).

W programie koncertu zjadą się utwory Antonio Vivaldiego (Wiosna), Macieja Radziwiłła (Divertimento), Feliksa Janiewicza (Divertimento),Francis Josepha Gosso (Menuet) oraz Ligi Boccherini (Menuet).

Wstęp jest wolny. Sponsorem koncertu jest Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

W tym roku odbędą się w Dołędze jeszcze dwa koncerty, najprawdopodobniej w maju i czerwcu, przed zamknięciem dworu na czas remontu.

19.04.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |