SPR lepszy w derbach

W derbach Małopolski zespół SPR PWSZ Tarnów pokonał MTS Chrzanów 32:25. Tarnowianie awansowali na 10 miejsce w tabeli. Następny mecz ligowy zespół z Tarnowa rozegra w Oławie.

Szczypiorniści SPR PWSZ wygrali ważny dla układu dolnej części tabeli I ligi mecz z MTS Chrzanów 32:25.

Mecz zaczął się od prowadzenia gości, ale tarnowianie szybko przejęli inicjatywę i po siedmiu minutach gry prowadzili 5:2. Przy stanie 11:5 chrzanowianie odrobili część strat, w pewnym momencie przewaga tarnowian zmalała do dwóch bramek, a na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 17:14.

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczęli gospodarze, doprowadzając do wyniku 22:14. Emocje w tym meczu wcale się jednak na tym nie skończyły. Goście doprowadzili do wyniku 22:17, a później 26:23. Na trzy minuty przed końcem tarnowianie prowadzili 28:25. Od tego momentu gole zdobywali jednak już tylko gospodarze i ostatecznie pokonali rywali różnicą aż siedmiu bramek.

SPR PWSZ zajmuje w tabeli I ligi 10 lokatę z 17 punktami zdobytymi w 22 spotkaniach. Następny mecz zespół z Tarnowa rozegra w Oławie z ekipą Moto-Jelcz.

SPR PWSZ Tarnów – MTS Chrzanów 32:25 (17:14)

Bramki dla SPR: Wajda 7, Dutka 6, Ł. Nowak 6, Mogielnicki 3, Jewuła 2, Spieszny 2, Kowalik 2, Drobiecki 2, Sanek 1, Misiewicz 1