Koszykarze walczą o awans

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów awansowali do finałowego turnieju o awans do II ligi. Tarnowianie w turnieju półfinałowym w Olsztynie odnieśli dwie wygrane, a o awansie do dalszych gier zadecydowało zwycięstwo jednym punktem z KS Start Meble Dobrodzień.

Trzecioligowa drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów ostatecznie wywalczyła sobie prawo do gry w turnieju o awans do II ligi. Tegoroczne półfinały odbyły się w Olsztynie, gdzie tarnowianie w ciągu trzech dni zmierzyli się z zespołami Stomil Olsztyn S.A., Hensfort Przemyśl oraz KS Start Meble Dobrodzień.

W pierwszym  meczu drużyna MUKS zmierzyła się z gospodarzem turnieju. Spotkanie to nie należało do najłatwiejszych, jednak pomimo wyrównanej pierwszej połowy to tarnowianie byli zdecydowanym faworytem i wygrali ten mecz 91:74.

W drugim meczu ich przeciwnikiem był zespół Hensfort Przemyśl, który w porównaniu z gospodarzem turnieju okazał się trudnym rywalem. Bardzo skutecznie grający przemyślanie wysoko wygrali to spotkanie 102:77.

Najwięcej emocji było udziałem trzeciego dniu turnieju, w którym to po dwóch dnia zmagań wszystkie zespoły posiadały komplet punktów, a o grze w finale decydowała ostatnia wygrana. W tym dniu tarnowianie walczyli o awans z zespołem KS Start Meble Dobrodzień. Mecz od samego początku był bardzo zacięty, jednak po 20 minutach gry na tablicy widniał wynik 38:27 dla drużyny z Dobrodzienia. W drugiej połowie tarnowianie mozolnie odrabiali straty, głównie dzięki skutecznej grze Jacka Sulowskiego, który w całym spotkaniu w sumie zdobył 38 punktów. Najbardziej nerwowa była końcówka spotkania. Na osiem sekund przed końcem po rzuty wolne wykonywała drużyna z Dobrodzienia. Po pierwszym celnym rzucie, MUKS przegrywał 73:71. Drugi rzut okazał się niecelny. Przy tym wyniku piłka trafiła do rąk Jacka Sulowskiego. Ten, bez szansy na celny rzut, podał ją do Michała Skowrona, który bez chwili namysłu rzucił nią w kierunku tablicy przeciwnika. Piłka równo z syreną wylądowała w koszu i przypieczętowała jednopunktowe zwycięstwo tarnowskiego zespołu.

Stomil Olsztyn S.A. - MUKS 1811 Unia Tarnów 74:91 (20:27, 22:18, 12:24, 20:22)

MUKS: Bogusz 0, Zaczkiewicz 0, Badełek 2, Niemczura 10, Piska 11, Sulowski 33, Szewczyk 21, Skowron 14

MUKS 1811 Unia Tarnów - Hensfort Przemyśl 77:102 (25:22, 15:24, 17:25, 20:31)
MUKS: Bogusz 2, Zaczkiewicz 2, Badełek 0, Niemczura 5, Piska 0, Łazarz 2, Sulowski 24, Szewczyk 26, Skowron 16

Start Meble Dobrodzień - MUKS 1811 Unia Tarnów 73:74 (11:18, 20:16, 18:22, 17:25)