Porażka i dymisja

Piłkarze Unii Tarnów przegrali wyjazdowy mecz ligowy z Orlętami Radzyń Podlaski 1:3. Po meczu rezygnację z funkcji trenera Unii złożył Daniel bartkowski. Tarnowianie po 26 rozegranych spotkaniach zajmują w tabeli III ligi 11 miejsce z dorobkiem 33 punktów. Za tydzień Unia zagra u siebie z Resovią.

Przykrą niespodziankę sprawili kibicom piłkarze Unii Tarnów. Tarnowianie przegrali z niżej notowanymi Orlętami Radzyń Podlaski 1:3. Po zakończeniu spotkania rezygnację z funkcji trenera drużyny z Tarnowa złożył Daniel Bartkowski.

Tarnowianie nie po raz pierwszy przegrali mecz już w początkowej fazie. Po nerwowym początku, walczący o utrzymanie się w lidze, gospodarze zdobyli dwa gole. Najlepszą okazję do zdobycia bramki kontaktowej miał w pierwszej połowie Artur Biały, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie piłkarze Unii mieli inicjatywę, atakowali i seryjnie marnowali okazje do zdobycia gola. Tymczasem gospodarze zdobyli trzecia bramkę, a tarnowianie odpowiedzieli na pięć minut przed końcem skutecznie wykonanym rzutem karnym po faulu na Drozdowiczu.

Tarnowianie, mając 33 punkty zdobyte w 26 meczach zajmują w tabeli swojej grupy III ligi 11 lokatę. Następnym rywalem Unii będzie zespół Resovii. Mecz rozegrany zostanie w Mościcach 14 maja o godzinie 17.00.

Orlęta Radzyń Podlaski – Unia Tarnów 3:1 (2:0)

Bramki: Olszak 2 (19 i 22 min.), Putin (53 min.) - Wrzosek (85 min. karny)

Żółte kartki: Kot, Szymala, Leszkiewicz - Tyl, Więcek

Unia: Banek - Jamróg (63 min. Tyrka), Więcek, Bartkowski (71 min. Lubera), Węgrzyn, Drozdowicz, Witek, Tyl (56 min. Zawrzykaj), Sojda, Wrzosek, Biały

Sędziował: R. Wąsik (Lublin), widzów: 300