PWSZ zaprasza na Małopolski Festiwal Innowacji

 Tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji odbędzie się w dniach od 15 do 21 maja. Po raz kolejny w organizację Festiwalu włączy się Państwowa Wyższa Szkołą Zawodowa w Tarnowie. Na wszystkie wydarzenia przygotowane w PWSZ obwiązuje rezerwacja miejsc. Termin rezerwacji mija 12 maja.

 

Małopolski Festiwal Innowacji to jedyne tego typu wydarzenie w regionie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 15 do 21 maja. Państwowa Wyższa Szkołą Zawodowa w Tarnowie kolejny raz włącza się w organizację tego przedsięwzięcia. Organizatorzy i partnerzy Festiwalu pokażą jak wdrażane są najnowocześniejsze technologie, jak zmienia się otoczenie w świecie innowacji, jak odnaleźć się na rynku pracy, w jaki sposób kierować zespołem, realizować badania i komercjalizować pomysły.

Podczas szkoleń i spotkań informacyjnych będzie możliwość zdobywania praktycznych i ważnych informacji dotyczących m.in. finansów, ochrony własności przemysłowej czy też komercjalizacji wynalazków. Wszystko po to by zaszczepiać dobre praktyki wśród młodych ludzi, budzić zainteresowanie utalentowanych osób poszukujących swojej zawodowej drogi, promować pomysły wśród potencjalnych inwestorów, a przede wszystkim pokazać, że „innowacja się opłaca”, a kreować ją może każdy z nas.

Małopolski Festiwal Innowacji 2017 odbędzie się w Krakowie, Tarnowie, Chrzanowie, Słomnikach oraz Nowym Sączu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie przygotowała:

15 maja, godz. 11.00 – 12.00, budynek C, sala 302

Optyka geometryczna i falowa – wykład z pokazami.
Podczas wykładu zaprezentowane zostaną zjawiska optyki geometrycznej, odbicie i załamanie światła, zwierciadła i soczewki, światłowód. Dyfrakcja i interferencja na szczelinach-płytka dyfrakcyjna. Światło nośnikiem energii i pędu, złudzenia optyczne. Wykład i pokazy adresowane do uczniów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

16 maja, godz. 10.00 – 11.00, budynek C, sala 06

Kleje - temat prosty, ale tylko pozornie.
Wykład popularno-naukowy dla młodzieży pokazujący udział chemii w życiu codziennym. Wykład będzie poruszał tematykę klejów stosowanych zarówno setki lat temu, jak i obecnie. W sposób przystępny zostaną omówione rodzaje klejów oraz demonstrowane będą przykładowe ich zastosowania

godz. 11.30 – 12.30
Jak za pomocą spektroskopii w podczerwieni jednego włosa można wykryć raka.
Wykład popularno-naukowy, na którym przedstawiona zostanie metoda wczesnego wykrywania raka na podstawie analizy widm w podczerwieni zarejestrowanych dla pojedynczego ludzkiego włosa. Metoda cechuje się małą inwazyjnością oraz szybkością otrzymywanych wyników. Technologia diagnostyki różnych chorób jest coraz bardziej skuteczna. Niestety, wczesna diagnostyka, mimo wyrafinowanej technologii, dla szerokiego grona pacjentów jest nie dostępna albo zbyt droga, aby móc zapewnić sobie odpowiednia profilaktykę.

 

17 maja, godz. 9.15 – 10.00, budynek C, sala 017

Poezja wizualna, czyli mariaże i miraże słowa i obrazu.
Wykład pokazujący testowanie potencjału tkwiącego w słowach, próba wykorzystania warstwy wizualnej języka w komunikacji werbalnej, testowanie „pojemności” słów, zamiłowanie człowieka do zagadki, zabawy, ale i poważnych estetycznych działań i eksperymentów z materią języka; wizualność tekstu wykorzystywana do celów propagandowych, reklamowych, ale także krytykujących, np. współczesne media; na wybranych przykładach sztuki od antyku, poprzez eksperymenty modernistów XX w. do netartu; zwrócenie uwagi na zmieniające się technologiczne możliwości i narzędzia wykorzystywane do tego typu działań: rękopis, druk, fotografia, film, cybernetyka.

 

19 maja, godz. 11.00 – 12.00, budynek D, sala 012

Wpływ dodatków stopowych na własności mechaniczne metali.
Wykład, pokaz, prezentacja urządzenia. Zaprezentowane zostanie zastosowanie maszyny wytrzymałościowej Shimadzu AGX w badaniach metali i stopów. Część wykładowa obejmie teoretyczne podstawy stosowania dodatków stopowych w metalach na przykładzie stopów aluminium. Zostanie omówiony wpływ pierwiastków, które powodują umocnienie roztworowe stopów oraz następnie umocnienie wydzieleniowe. Następnie zostanie zaprezentowane zastosowanie maszyny wytrzymałościowej do badań stopów omówionych w części teoretycznej. Wydarzenie kierowane jest dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

 

Na wszystkie wydarzenia obwiązuje rezerwacja miejsc. Termin rezerwacji mija 12 maja.

10.05.2017
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |