Młodziczki w półfinale

Zespół młodych koszykarek MKS PM Tarnów wywalczył drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek U-14. Tarnowianki zagrają w półfinale o awans do grona najlepszych zespołów w Polsce.

W Pawłowicach rozegrany został ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Młodziczek U-14 w koszykówce. Bardzo dobrze wypadł w tych zawodach zespół MKS PM Tarnów, wicemistrz Małopolski w tej kategorii wiekowej.

Dwa wygrane pojedynki z zespołami z Pawłowic i Gdańska pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w turnieju i zapewniły drużynie awans do półfinałów Mistrzostw Polski.

Tarnowianki, trenowane przez Pawła Michalika i Deborę Sajdak, przegrały jedynie, różnicą dziewięciu punktów, z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego.

Wyniki:

MKS PM Tarnów - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 43:52 (12:9, 8:14, 4:15, 19:14)

MKS PM Tarnów - GUKS Gwarek Pawłowice 77:47 (21:5, 17:17, 19:10, 20:15)

MKS PM Tarnów - KK Młode Lwice Gdańsk 65:47 (14:12, 16:9, 19:17, 16:9)

MKS PM Tarnów: Oliwia Węglarz 83 pkt, Katarzyna Drelicharz 21, Weronika Węglarz 20, Katarzyna Rzepka 18, Adrianna Radwańska 11, Klaudia Mojek 10, Gabriela Ramian 9, Barbara Śmiertka 6, Katarzyna Śmiertka 4, Emilia Bartoszek 3, Kaja Woźniak, Wiktoria Bąk