Porażka szczypiornistów

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów ulegli w Ostrowcu Świętokrzyski KSZO Odlewni 31:34. Tarnowianie zajmują w tabeli I ligi dziewiąte miejsce, a w ostatnim spotkaniu obecnego sezonu zmierzą się u siebie z Olimpem Grodków.

W przedostatnim meczu rozgrywek I ligi piłki ręcznej szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów przegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO Odlewnią 31:34.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia tarnowian 2:0, po kwadransie gry zespół z Tarnowa prowadził 9:6, później 12:8. Gospodarze rozpoczęli jednak skuteczne odrabianie strat, doprowadzając do remisu 15:15, a krótko przed przerwą po raz pierwszy objęli prowadzenie 16:15. Ostatniego gola w pierwszej połowie zdobył jednak Sanek i ta część spotkania zakończyła się remisem.

W drugiej połowie wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. Najpierw prowadzenie objęli gospodarze, tarnowianie odpowiedzieli bramkami Jewuły i Kowalika. Na 10 minut przed końcem meczu wynik brzmiał 29:29, ale od tej pory inicjatywa należała już do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali różnicą trzech goli.

SPR PWSZ po 25 spotkaniach ma 21 punktów i zajmuje w tabeli I ligi dziewiąte miejsce. W następnym meczu, 20 maja, rywalem tarnowian będzie zdegradowany już zespół Olimpu Grodków.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – SPR PWSZ Tarnów 34:31 (16:16)

SPR PWSZ: Sądowicz, Nowak, Gocmoń - Dutka 7, Misiewicz 2, Jewuła 5, Sanek 1, Śpieszny, Ł. Nowak 6, Mogielnicki 1, Kowalik 4, Wajda 5, B. Niemiec