Punkty Unii

Efektowną wygraną 4:2 odnotowali piłkarze Unii Tarnów w pojedynku z Resovią Rzeszów. Tarnowianie mają po 27 spotkaniach 36 punktów i zajmują w tabeli III ligi dziewiąte miejsce. W następnej kolejce drużyna Unii wyjedzie do Oświęcimia na mecz z Sołą.

Piłkarze Unii Tarnów przerwali serię meczów bez zwycięstwa, pokonując na własnym boisku Resovię Rzeszów 4:2.

Mecz zaczął się dla tarnowian pechowo, już w 8 minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Staszczaka, piłka odbiła się od nogi Drozdowicza i wpadła do siatki. Unia odpowiedziała tuż przed przerwą, gdy efektownym uderzeniem z dystansu popisał się Krzysztof Wrzosek.

Po kilku minutach gry w drugiej połowie gospodarze prowadzili 2:1, po tym jak Paweł Węgrzyn z ostrego kąta przelobował bramkarza Resovii.

Na tym emocje wcale się jednak nie zakończyły. W 62 minucie było 2:2, a gola, po kolejnym rzucie wolnym zdobył Dziedzic.

Goście chcieli wywieźć z Tarnowa komplet punktów i z determinacją atakowali, tarnowianie mądrze się bronili, a jedna z kontr, w 75 minucie, zakończyła się kolejnym golem. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Artur Biały.

Ostatnia bramka padła w doliczonym czasie gry, a jej autorem był wprowadzony na boisko kilkanaście minut wcześniej Damian Lubera.

Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi dziewiąte miejsce, mając 36 punktów zdobytych w 27 spotkaniach. W następnej kolejce zespół Unii zmierzy się na wyjeździe z Sołą Oświęcim.

Unia Tarnów – Resovia Rzeszów 4:2 (1:1)

Bramki: Wrzosek (44 min.), Węgrzyn (50 min.), Biały (75 min.), Lubera (90+4 min.) - Staszczak (8 min.), Dziedzic (62 min.)

Żółte kartki: Bartkowski, Sojda - Staszczak, Domoń, Kaliniec
Unia: BanekJamróg (66 min. Zawrzykraj), Bartkowski, Witek, Węgrzyn, Drozdowicz, Tyl, Wrzosek, Hebda (90 min. Nytko), Sojda (77 min. Lubera), Biały (90+3 min. Łazarz)

Sędziował: K. Adamski (Ostrowiec Świętokrzyski), widzów: 800