Pół tuzina goli w Warszawie

Klęską zespołu z Niecieczy zakończył się wyjazdowy mecz w Warszawie. Bruk-Bet przegrał z Legią 0:6 i spadł na ósme miejsce w ligowej tabeli. Już w środę niecieczanie zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Be punktu i bez zdobytej bramki pozostają piłkarze Bruk-Betu w rozgrywkach grupy mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy. W niedzielę niecieczanie przegrali w Warszawie z Legią aż 0:6.

Drużyna z Niecieczy zagrała słabo, ani przez chwilę nie będąc dla legionistów wymagającym rywalem. Już pierwszy atak gospodarzy przyniósł im prowadzenie. W 5 minucie, po dośrodkowaniu Guilherme, głową skierował piłkę do siatki Hamalainen.

Drugiego gola zdobył w 27 minucie Radović, który uderzał z trzech metrów do pustej bramki.

W ciągu 10 minut drugiej połowy padły dwa nastęne gole. Najpierw Nagy ograł Osyrę i Trelę, trafiając do pustej bramki, a w 54 minucie, po agraniu ręką Nowaka, legioniści z karnego podwyższyli wynik, a swoją bramkę zdobył tym razem Guilherme.

Przez całe spotkanie zespół z Niecieczy oddał dwa celne strzały na bramke gospodarzy, tymczasem w ostatnim kwadransie Legia zdobyła kolejne dwa gole.

Niecieczanie po tej porażce spadli na ósme miejsce w tabeli. W następnej kolejce, już w środę, 17 maja, Bruk-Bet rozegra mecz wyjazdowy w Szczecinie z Pogonią.

Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6:0 (2:0)

Bramki: Hamalainen 2 (5 i 74 min.), Radović (28 min.), Nagy (52 min.), Guilherme (54 min. karny), Kazaiszwili (87 min.)

Żółte kartki: Jovanović, Osyra

Bruk-Bet: Trela - Fryc (46 min. Peda), Putiwcew, OsyraSzarek, Mišák, Jovanović, Kupczak (61 min. Gutkovskis), Guilherme, Stefanik, Nowak (69 min. Kędziora)

Sędziował: T. Musiał (Kraków), widzów: 19 765