Awans młodych koszykarek

Koszykarki MKS PM Tarnów wywalczyły drugie miejsce w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Kadetek U-16 i awansowały do grona ośmiu najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej. Rozegrany w Tarnowie turniej wygrały młode zawodniczki z Warszawy.

W dniach 12-14 maja w Tarnowie rozegrany został półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Kadetek U-16 w koszykówce.

W rywalizacji czterech drużyn z dobrej strony zaprezentował się mistrz Małopolski w tej kategorii wiekowej, zespół MKS PM Tarnów, trenowany przez Pawła Michalika i Mariusza Siedlika.

Bezkonkurencyjne w turnieju, rozgrywanym w odnowionej hali sportowo – widowiskowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej, okazały się koszykarki UKS La Basket Warszawa, które, wygrywając wszystkie spotkania, zapewniły sobie pierwsze miejsce. Pozostałe trzy zespoły wygrały po jednym meczu, ale najlepszym bilansem małych punktów legitymowała się drużyna z Tarnowa, dzięki czemu to ona awansowała z drugiego miejsca do finałów Mistrzostw Polski U-16. W ten sposób młode koszykarki z Tarnowa znalazły się gronie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej.

UKS La Basket Warszawa - MKS PM Tarnów 78:69 (29:12, 14:9, 15:23, 20:25)

Basketstal Bryza Pruszcz Gdański - MKS PM 59:89 (15:24, 15:20,11:23, 18:22)

MKS PM - MUKS WSG Supravis BWJ Bydgoszcz 54:58 (16:14, 18:14, 6:14, 14:16)

MKS PM Tarnów: Wiktoria Kuczyńska 57, Klaudia Stachura 40, Aleksandra Kuczyńska 36,Oliwia Węglarz 26, Karolina Laszota 18, Magdalena Kuraś 11, Aleksandra Schuster 8, Julia Świętochowska 8, Martyna Kolbusz 4, Maria Srebro 4, Kinga Jaworska, Weronika Węglarz, Aleksandra Skrzyniarz