Punkt Bruk-Betu

Po serii porażek piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza zremisowali w Szczecinie z Pogonią 1:1. Niecieczanie wciąż zajmują ósmą lokatę w tabeli LOTTO Ekstraklasy, a w najbliższym meczu zmierzą się w poniedziałek na własnym stadionie z Koroną Kielce.

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przełamali fatalną passę meczy bez bramek i punktów, remisując w Szczecinie z Pogonią 1:1. Mecz nie miał znaczenia dla walki o mistrzowski tytuł, mógł się jednak podobać kibicom, zwłaszcza w ostatnich fragmentach.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, z obydwu strona padło jednak po kilka strzałów na bramkę, żaden jednak nie znalazł drogi do siatki.

Po przerwie przewaga Pogoni jeszcze wzrosła. Zepchnięci do obrony piłkarze z Niecieczy po raz pierwszy zapędzili się z piłką pod pole karne gospodarzy dopiero w 53 minucie. Kilka minut później mieli nawet okazję na objęcie prowadzenia, ale gdy po uderzeniu Gutkovskisa bramkarz Pogoni odbił piłkę do dobitki nie doszedł Peda.

Szczecinianie dłużej utrzymywali się przy piłce, częściej uderzali na bramkę, w 68 minucie zrobili jednak rywalom prezent, który powinien się zakończyć utratą gola. Próbujący podać do bramkarza Rudol wyłożył piłkę Gutkovskisowi, ale ten trafił w słupek. Dobitkę Stefanika zablokował z kolei Rapa.

Z upływem czasu gra się wyrównała i goście coraz śmielej atakowali, wówczas jednak stracili bramkę po uderzeniu głową Korta z 10 metrów. Obrońcy Bruk-Betu jakby zapomnieli o zawodniku Pogoni, któremu nikt nie przeszkodził w oddaniu celnego strzału.

Po zdobyciu gola gospodarze cofnęli się na własną połowę, a niecieczanie coraz częściej zagrażali bramce rywali. W 83 minucie kolejny prezent zrobił bramkarz Pogoni, który nie złapał piłki, ale w zamieszaniu podbramkowym żaden z piłkarzy z Niecieczy nie doszedł do czystej pozycji.

Wyrównanie padło w 86 minucie. Gutkovskis uderzył z powietrza po dośrodkowaniu w pole karne Stefanika. Chwilę później ponownie Gutkovskis miał szanse na zdobycie gola, posłał jednak piłke minimalnie nad poprzeczką.

Tuż przed końcem spotkania  swoja szanse mieli jeszcze gospodarze, ale po rzucie rożnym Pilarz fantastycznie obronił strzał Matrasa i mecz zakończył się podziałem punktów.

Drużyna z Niecieczy wciąż zajmuje w tabeli LOTTO Ekstraklasy ósmą pozycję. W 35 kolejce niecieczanie zagrają 22 maja o godzinie 18.00 u siebie z Koroną Kielce.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)

Bramki: Kort (76 min.) - Gutkovskis (86 min.)

Żółte kartki: Gyurcsó, Rapa - Pleva, Gutkovskis

Bruk-Bet: Pilarz - Fryc, Szarek (40 min. Pleva), Putiwcew, Guilherme, Gutkovskis, Babiarz, Stefanik, Kupczak, Peda (65 min. Misak), Guba (82 min. Kowal)

Sędziował: J. Przybył (Kluczbork), widzów: 3 108