Doktor Krzysztof Kleszcz z Nagrodą Rektora

 W Tarnowie dobiegło końca Święto Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Jego ostatnim akordem było uroczyste posiedzenie Senatu Uczelni, podczas którego wręczono Nagrodę Rektora PWSZ dla Młodego Naukowca. Tegorocznym laureatem jest dr Krzysztof Kleszcz, niezwykle zdolny, młody chemik.

 

Jest młody, zdolny i przekonuje, że w Tarnowie również da się „robić naukę”. I to taką przez duże „N”. Dr Krzysztof Kleszcz z Zakładu Chemii Instytutu Matematyczno-Przyrodniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie został tegorocznym laureatem Nagrody Rektora PWSZ dla Młodego Naukowca.

Na co dzień zajmuje się chemią analityczną wykorzystując w swojej pracy badawczej m.in. supernowoczesny spektrometr atomowy, który uczelnia zakupiła w ubiegłym roku. - Bardzo się cieszę z tej nagrody, bo jest ona sporym wyróżnieniem. Tym większym, że jesteśmy przecież jednostką dydaktyczną, a nie badawczą, a to oznacza spore obciążenie związane właśnie z obowiązkami dydaktycznymi – mówi dr Krzysztof Kleszcz.

Obecnie w pracy badawczej skupił się na ocenie zawartości metali ciężkich w próbkach środowiskowych, m.in. w żywności. - To są rzeczy, które powinny znajdować się w obszarze zainteresowań każdego człowieka. Wszyscy bowiem się odżywiamy, ważne więc byśmy robili to świadomie – mówi laureat.

Nagrodę Rektora PWSZ dr Krzysztof Kleszcz odebrał podczas uroczystego posiedzenia Senatu z okazji 19 rocznicy powstanie tarnowskiej uczelni. Zgodnie z akademicką tradycją wygłosił także okolicznościowy wykład - „Paradoks Fermiego – czy jesteśmy sami we Wszechświecie?”.

Dr Krzysztof Kleszcz jest absolwentem Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach. Tytuł licencjata chemii uzyskał w PWSZ w Tarnowie w 2006 roku, a tytuł magistra na Wydziale Chemii UJ. W październiku 2008 rozpoczął pracę na etacie asystenta w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, jednocześnie rozpoczynając studia doktoranckie w Instytucie Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN w Krakowie. Praca doktorska dotyczyła badania skażeń radioaktywnych środowiska i metod chemicznych stosowanych w rozdzielaniu śladowych ilości substancji. W październiku 2012 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską i uzyskał tytuł doktora nauk chemicznych. W latach 2013 – 2015 odbył staż podoktorski na Uniwersytecie Technicznym w Monachium. Od września 2015 roku jest starszym wykładowcą w Zakładzie Chemii PWSZ.

21.05.2017
Komentarze:
009: 22.05.2017
Jeśli ktoś obroni pracę doktorską, to uzyskuje stopień naukowy doktora. Po obronie pracy habilitacyjnej otrzymuje się stopień doktora habilitowanego. Jedynym tytułem naukowym jest tytuł profesora. Dobrze by było o tym wiedzieć redaktorze.
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |