Wygrana na zakończenie

Na zakończenie rozgrywek I ligi piłki ręcznej szczypiorniści SPR PWSZ pokonali w Tarnowie Olimp Grodków 36:26. Tarnowianie w 26 spotkaniach zgromadzili 23 punkty i zajęli w tabeli ósmą lokatę.

W ostatniej kolejce rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów grali u siebie z Olimpem Grodków. Tarnowianie byli faworytami tego spotkania i odnieśli pewne zwycięstwo 36:26.

Mecz rozpoczął się od gola Marcina Wajdy, goście wyrównali, po czym trzy razy z rzędu do siatki rywali trafiali gospodarze. Grający dobrze zespół z Tarnowa systematycznie powiększał przewagę, a na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 22:14.

Druga połowa miała podobny przebieg. Zdegradowany już zespół z Grodkowa przez dłuższy czas nie był w stanie nawiązać walki z SPR. Po 40 minutach gry przewaga tarnowian urosła do 13 goli (28:15). W tym momencie gospodarze jakby nieci „odpuścili”, a zawodnicy Olimpu starali się niwelować straty, które na kilka minut przed końcem meczu wynosiły jedynie sześć bramek. Od stanu 32:26 gole zdobywali jednak już tylko tarnowianie, odnosząc efektowne i zasłużone zwycięstwo.

Tarnowianie zajęli w tabeli I ligi ósmą lokatę. W 26 spotkaniach drużyna z Tarnowa zgromadziła 23 punkty, odnosząc 10 zwycięstw i notując trzy remisy.

SPR PWSZ Tarnów – Olimp Grodków 36:26 (22:14)

Bramki dla SPR: Kowalik 8, Misiewicz 8, Dutka 7, Nowak 3, Mogielnicki 2, Sanek 2, Drobiecki 2, Wajda 2, Ciochoń 1, Niemiec 1