Porażka w Oświęcimiu

Piłkarze Unii Tarnów przegrali w Oświęcimiu mecz ligowy z Sołą 1:2. Tarnowianie po rozegraniu 28 spotkań mają 36 punktów i zajmują w tabeli III ligi 10 pozycję. Za tydzień Unia podejmuje Cosmos Nowotaniec.

Piłkarze Unii Tarnów, mimo prowadzenia, przegrali mecz ligowy z Sołą Oświęcim 1:2.

Od początku meczu tarnowianie, którzy rozegrali dobre spotkanie, skupili się na kontratakach i po 23 minutach objęli prowadzenie. W polu karnym gospodarzy faulowany był Dawid Sojda, a rzut karny skutecznie wykonał Krzysztof Wrzosek.

Unia powinna prowadzić wyżej, ale w decydujących chwilach zawodziła skuteczność. Ten brak zemścił się w drugiej połowie, gdy zdecydowanie lepiej zaczęli grać gospodarze. W 56 minucie Banka pokonał uderzeniem głową z kilku metrów Hałgas, po centrze Glenia. 20 minut później oświęcimianie wykonywali rzut rożny, a kolejny celny strzał głową z kilku metrów oddał tym razem Jamróz.

Tarnowianie do końca próbowali walczyć o remis i jeden choćby punkt. W efekcie w doliczonym czasie gry to gospodarze wyprowadzili kontrę zakończoną faulem w polu karnym na Snadnym. Rzut karny wykonywał sam poszkodowany, ale tym razem bramkarz Unii obronił uderzenie z 11 metrów.

Po 28 rozegranych spotkaniach drużyna z Tarnowa ma 36 punktów i zajmuje w tabeli III ligi 10 lokatę. W następnej kolejce do Tarnowa przyjedzie zespół Cosmosu Nowotaniec.

Soła Oświecim – Unia Tarnów 2:1(0:1)

Bramki: Hałgas (56 min.), Jamróz (77 min.) - Wrzosek (23 min. karny)

Żółte kartki: Drzymont, Knapik - Tyl, Witek, Jamróg

Unia: Banek - Więcek (81 min. Lubera), Bartkowski, Witek, Węgrzyn, Sojda (68 min. Zawrzykraj), Wrzosek (72 min. Jamróg), Tyl, Popiela, Drozdowicz, Biały

Sędziował: M. Czerwień (Myślenice), widzów: 150