Porażka na koniec

W ostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2. Niecieczanie zajmują w tabeli ósme miejsce, a 4 czerwca zagrają ostatni mecz – z Wisłą w Krakowie.

Kolejną porażkę zanotował w rozgrywkach grupy mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Tym razem niecieczanie ulegli Jagiellonii Białystok 1:2.

Początek meczu należał do gości, którzy od początku przejęli inicjatywę i starali się objąć prowadzenie. Udało się w 17 minucie, gdy na bramkę Bruk-Betu uderzał Czernych, a piłka odbiła się od Sherdiana, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki.

Gospodarze odpowiedzieli w 23 minucie uderzeniem Gutkovskisa, obronionym przez Kelemena.

W 34 minucie było już 0:2. Po podaniu Frankowskiego Sherdian znalazł się kilka metrów przed pusta bramką i bez kłopotu trafił do siatki.

Po przerwie goście zwolnili tempo, ale i gospodarze nie potrafili przez dłuższy czas stworzyć dobrej sytuacji do zdobycia gola. Dopiero w 70 minucie Stefanik znalazł się sam na sam z bramkarzem Jagiellonii, posłał jednak piłkę nie tylko obok bramkarza, ale i obok bramki. Chwilę później kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał sie Jovanović i niecieczanie zdobyli kontaktowego gola.

Od tej pory mecz stał się ciekawym widowiskiem, zwłaszcza, że w 72 minucie gospodarze wykonywali rzut karny za faul na Misaku. Mateusz Kupczak uderzył jednak tak fatalnie, że bramkarz Jagiellonii obronił jego strzał. Niecieczanie do końca starali się zdobyć drugiego gola i jeden punkt, nie udało im się jednak odwrócić losów spotkania.

Bruk-Bet Termalica zajmuje w tabeli LOTTO Ekstraklasy ósme miejsce. Ostatni mecz ligowy zespół z Niecieczy rozegra w Krakowie z Wisłą.

Bruk-Bet Termalica - Jagiellonia 1:2 (0:2)

Bramki: Jovanović (70 min.) - Sheridan 2 (17 i 34 min.)

Żółte kartki: Gutkovskis - Grzyb

Bruk-Bet: Pilarz - Fryc, Kupczak, Osyra (51 min. Pleva), Ziajka, Babiarz, Jovanović, Nowak (65 min. Kędziora), Miković, StefanikMisak, Gutkovskis (84 min. Wróbel)

Sędziował: K. Jakubik (Siedlce), widzów 4 017