Wygrana na zakończenie

Zwycięstwem zakończyli sezon piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W ostatnim meczu rozgrywek na wyjeździe pokonali Wisłę Kraków 2:1. Drużyna z Niecieczy zakończyła rozgrywki LOTTO Ekstraklasy na ósmym miejscu - to najlepsza lokata w historii klubu.

W ostatnim meczu LOTTO Ekstraklasy piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza pokonali w Krakowie Wisłę 2:1.

Gospodarze od początku meczu przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie w 15 minucie. Po podaniu Patryka Małeckiego piłka trafiła do Boguskiego, który z kilku metrów pokonał bramkarza gości.

Kilka minut później mogło być 2:0, ale po strzale Cywki piłka trafiła w poprzeczkę bramki niecieczan. Z czasem goście częściej pojawiali się w okolicach pola karnego Wisły, ale ich próby nie przyniosły efektu. Misak trafił jedynie w boczna siatkę, a próba przelobowania bramkarza przez Gubę zakończyła się uderzeniem nad poprzeczką.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy doszło jednak do wyrównania. Akcję rozpoczął Stefanik, zagrał do Mikovica, ten przedłużył do wbiegającego w pole karne Wojciecha Kędziory, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał Łukasza Załuskę.

Obydwie drużyny miały okazje do zdobycia kolejnych goli. W 65 minucie po uderzeniu Misaka piłka trafiła w słupek bramki Wisły. Gospodarze przeważali i atakowali, ale goście wyprowadzali kontrataki. Krakowianom zależało na wygranej, po walczyli jeszcze o zajęcie w tabeli piątego miejsca. Tym razem ryzyko nie opłaciło się, choć jeszcze w 88 minucie piłka ponownie odbiła się od poprzeczki bramki Bruk-Betu po uderzeniu Zachary.

Zwycięską bramkę dla gości w 90 minucie pięknym strzałem zdobył Martin Miković.

Niecieczanie zakończyli sezon na ósmym miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. To najwyższa lokata w historii klubu.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)

Bramki: Boguski (15 min.) – Kędziora (46 min.), Miković (90 min.)

Żółta kartka: Stilić

Bruk-Bet: Baran - Fryc (74 min. Pleva), Kupczak, Putiwcew, Guilherme, Guba (79 min. Kogut), JovanovićStefanik, Miković, Misak, Kędziora (71 min. Wróbel)

Sędziował: T. Musiał (Kraków), widzów: 14 149