Piłkarze ręczni AZS PWSZ trzecią drużyną Polski

 Piłkarze ręczni Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów zdobyli brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski. W „małym finale” szczypiorniści trenera Przemysława Markowicza pokonali w dramatycznych okolicznościach rywali z Zielonej Góry jedną bramką. O sukcesie najlepiej świadczy fakt, iż jest to dopiero drugi medal AMP w sportach drużynowych zdobyty przez ekipę PWSZ w Tarnowie.

 

Piłkarze ręczni KU AZS PWSZ Tarnów zdobyli brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski. Tarnowianie awansowali do finału krajowego z piątego miejsca w półfinale, ostatniego premiowanego prawem gry w zawodach w Warszawie. Nie byli więc wymieniani w gronie kandydatów do medalu, to pozwoliło im jednak przystąpić do turnieju finałowego bez presji wyniku.

O tym, że są w doskonałej dyspozycji świadczyły już rozgrywki grupowe, które zakończyli na pierwszym miejscu z trzema zwycięstwami. Pokonali Uniwersytet Jana Kochanowskiego z Kielc 32:31, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski 31:26 oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy 33:28.

W ćwierćfinale tarnowscy akademicy zmierzyli się z reprezentacją AWF Katowice i po bardzo ciężkim meczu wygranym jedną bramką 24:23 mogli cieszyć się z awansu do czwórki najlepszych drużyn w kraju, stając przed szansą walki o miejsce na podium.

Jedynym przegranym przez studentów tarnowskiej PWSZ meczem był półfinałowy, w którym ulegli dość wysoko 26:33 drużynie Uniwersytetu Rzeszowskiego, jednak końcowy wynik nie odzwierciedlał sytuacji na parkiecie. Do tego, jak zdradził Przemysław Markowicz, trener sekcji piłki ręcznej AZS PWSZ Tarnów, od pewnego momentu starał się oszczędzać siły kluczowych zawodników, tak aby w walce o brązowy medal mogli być w najlepszej dyspozycji.

W małym finale tarnowianie zmierzyli się z reprezentantami Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się wielokrotnie, jeszcze na siedem sekund przed końcowym gwizdkiem na tablicy wyników widniał remis. Wówczas Łukasz Nowak zachował zimną krew i bezbłędnie wykonał rzut karny. W ten sposób studenci PWSZ wygrali całe spotkanie 26:25 i mogli rozpocząć świętowanie sukcesu. - Ten medal to nagroda za bardzo ciężką i sumiennie wykonaną pracę całej ekipy. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z moich zawodników. „Brąz” Akademickich Mistrzostw Polski to wielki sukces tych chłopców – mówi trener Przemysław Markowicz.

Tytuł mistrzowski został w Warszawie, a zdobyła go drużyna Akademii Leona Kożmińskiego, która w finale pokonała ekipę Uniwersytetu Rzeszowskiego.

14.06.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |